strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 28 stycznia 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

DOTACJE NA KULTURĘ I SPORT

12.05.2009

 

Drodzy Państwo! Rozdysponowane zostały samorządowe środki na wsparcie przedsięwzięć giżyckich organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz sportu. Na kulturę przeznaczonych było 12700 zł, zaś na przedsięwzięcia sportowe – 19895 zł. Są to środki finansowe, które pozostały z całorocznej puli, rozdysponowanej w przeważającej części w lutym br.

 

W dziedzinie kultury wpłynęły 4 wnioski, spełniające wymogi formalne, opiewające na kwotę 18500 zł i praktycznie wszystkie występujące o dofinansowanie podmioty uzyskały wsparcie. 5010 zł otrzymało na organizację koncertu „Happy Voices Trio Gospels” Stowarzyszenie Współpracy Mazursko-Francuskiej. Giżyckie Stowarzyszenie Młodzieży „Giżycko.org” otrzymało 3300 zł na realizację projektu „Kino Cooltura”. Organizacja wiosennego festynu kulturalno-rekreacyjnego „Powitanie wiosny”, przygotowanego przez giżycki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, została dofinansowana kwotą 2890 zł, zaś Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA” uzyskało 1500 zł na realizację IV Festynu Rodzinnego.

 

W dziedzinie sportu wpłynęło 13 wniosków, opiewających na kwotę 93992 zł, i tutaj nie wszystkie podmioty uzyskały dofinansowanie. 6000 zł na organizację zawodów wędkarskich „Drapieżnik 2009” otrzymało Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie. Tyle samo uzyskał Klub Sportowy MOSiR Piłka Siatkowa na organizację cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych w siatkówce plażowej. Caritas Diecezji Ełckiej, realizujący program „Bezpiecznie i zdrowo, czyli na sportowo”, pozyskał na ten cel 2795 zł, zaś Giżycki Klub Karate Kyokushin otrzymał 2000 zł na aktywizację form kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Podwójne dofinansowanie uzyskał Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego „Niegocin”: 1000 zł na szkolenie żeglarskie dzieci i młodzieży oraz 2100 zł na start młodych zawodników w żeglarskich mistrzostwach Europy w Finlandii i Danii.

 

W miniony piątek odbyła się w Olecku konferencja pod hasłem: „Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet – 20 lat transformacji 1989 – 2009”, na której zabrałam głos, referując temat „Kobiety w samorządach”. Olecka konferencja odbyła się z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej i prof. Magdaleny Środy. Jest to pierwsze z regionalnych sympozjów, które swój ogólnopolski finał będą miały w dniach 20 – 21 czerwca br. w Sali Kongresowej warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziała m.in. Hillary Clinton.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w naszym mieście w mijającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS