strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 29 stycznia 2020   pogoda

Aktualności

Dwa medale Giżycczanina na Światowych Igrzyskach Sztuk Walki w Niemczech

09 września 2016
dodał(a): Katarzyna Karolska UM Giżycko

BRAWO! 

Dwa medale Giżycczanina na Światowych Igrzyskach

Sztuk Walki w Niemczech

 

Złoty i brązowy medal w X ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH SZTUK WALKI wywalczył Giżycczanin Adrian Mikulewicz. Zawody odbyły się w dniach 2-4 września 2016 r. w niemieckim mieście Bad Kissingen.


W imprezie, która odbyła się pod patronatem TAFISA – międzynarodowej federacji promującej sport powszechny, uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – uczestniczyło ponad 600  sportowców z Europy, Azji, Afryki i Ameryki. Rywalizowano w różnych konkurencjach, tj. karate, kickboxing, point fighting, light contact, grappling, mma, samoobronie, formach kata, konkursie rozbijania oraz widowiskowym sportowym Jiujutsu.

 

Adrian Mikulewicz wywalczył złoty medal w sport jiujutsu i uhonorowany został pasem Federacji WMAC oraz zdobył brązowy medal w kickboxing point fighting. W realistycznej samoobronie Giżycczanin zajął 6 miejsce.

 

Za sportowe osiągnięcia w roku 2015 nasz Mistrz otrzymał w tym roku otrzymał Nagrodę Burmistrza Giżycka w dziedzinie sportu będącą wyrazem uznania dla wysokich wyników sportowych oraz wkładu pracy na rzecz rozwoju sportu. Nagrody przyznaje Burmistrz z własnej inicjatywy lub na wniosek radnych, związków sportowych, klubów sportowych oraz szkół.

 

Należy przypomnieć, iż w listopadzie 2015 roku w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Świata Sportowego Jiujutsu, w których z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy zrzeszeni w Polskiej Organizacji Jiujuts, a wśród nich Adrian Mikulewicz, zdobywając złoty medal w kategorii weterani +35 waga ciężka oraz srebro w kategorii - realistyczna samoobrona. Na co dzień Adrian pełni służbę w giżyckim Areszcie Śledczym na stanowisku starszego strażnika działu ochrony. Poza służbą udziela się prowadząc treningi w klubie Kempo Tai Jutsu Giżycko.

 

Fotorelacja z Igrzysk

(zdjęcia prywatne A. Mikulewicza)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze raz GRATULUJEMY sukcesów!

 

 

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS