strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 28 listopada 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

DWIE DEBATY PUBLICZNE

Drodzy Państwo! Pragnę przekazać dwie dobre wiadomości. Urząd Wojewódzki w Olsztynie przekazał nam dotację w wysokości 57 tys. zł na Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu, koniecznego do sprawnego funkcjonowania centrum. Już niedługo realne będzie całodobowe funkcjonowanie tej samorządowej instytucji, zajmującej się szeroko pojętym bezpieczeństwem życia w Giżycku. W celu pełnego usprawnienia działania centrum chcemy też do 12 osób powiększyć zespół Straży Miejskiej, w związku z czym ogłoszony został nabór na 2 nowe etaty do SM. Drugą dobrą wiadomością jest informacja, że biuro paszportowe powraca do Giżycka. Po naszych staraniach Urząd Wojewódzki na czele z nowym Panem Wojewodą, wyraził na to zgodę, co zapewne będzie dużym udogodnieniem dla mieszkańców Giżycka i okolic. Mam nadzieję, że w maju będzie już można w Giżycku załatwiać sprawy paszportowe.

 

Proszę Państwa! Chciałabym przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami Giżycka w dwóch ważnych dla przyszłości miasta kwestiach. W związku z tym informuję, że w czwartek 20 marca br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się debata publiczna na temat przyszłości Twierdzy Boyen. Podczas debaty przedstawione zostaną i przedyskutowane trzy koncepcje dalszego zarządzania naszym cennym zabytkiem. Poprosiłam przewodniczącego Rady Miejskiej, aby debata ta była jednocześnie połączonym posiedzeniem wszystkich komisji RM. Druga debata odbędzie się tydzień później, w czwartek 27 marca br., również o godz. 16:00 i będzie dotyczyła przyszłości giżyckiego portu nad Niegocinem, użytkowanego obecnie przez Żeglugę Mazurską, oraz lokalizacji Centrum Ratownictwa Wodnego. Zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców Giżycka do wzięcia udziału w debatach, które dotyczą spraw niezwykle istotnych dla naszego miasta.

 

W ubiegłym tygodniu w naszym mieście wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła całą społecznością. W pożarze domu handlowego przy ul. Warszawskiej śmierć poniosły dwie młode kobiety. Wszyscy łączymy się w smutku z rodzinami obu pań i przekazujemy wyrazy naszej ludzkiej solidarności wobec tej niezwykle bolesnej straty. Pragnę również wyrazić naszą wdzięczność wszystkim służbom, biorącym udział w akcji ratunkowej. Szczególne podziękowania składam strażakom  z PSP i OSP oraz dwóm młodym mieszkańcom Giżycka: Jarosławowi Andrukajtisowi i Markowi Kumkowskiemu, którzy w obliczu zagrożenia zachowali zimną krew i pospieszyli na ratunek innym ludziom, uwięzionym w płonącym domu handlowym.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS