strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 26 maja 2013

DZIEŃ DAWCY SZPIKU dla Beaty i innych
2013.05.26
Klub Pasaż
Giżyckie Regaty Armatorów Dni Giżycka
2013.05.25
jez. Niegocin, Port Ekomarina Giżycko
Regaty "Wyścig po trzy leszcze" Dni Giżycka
2013.05.26
jez. Niegocin, port Ekomarina Giżycko
Mazurskie Sympozjum Ortopedyczne
2013.05.23
COSA AZS Ośrodek w Wilkasach

DZIEŃ DAWCY SZPIKU dla Beaty i innych

17 maja 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-05-26
Termin do:2013-05-26
Organizator:DKMS Wspólnie Przeciw Białaczce, partner Klub Pasaż
Miejsce:Klub Pasaż
Telefon:22 331 01 47
E-mail:fundacja@dkms.pl
Www:www.dkms.pl

DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA BEATY I INNYCH


Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

26 maja 2013 (NIEDZIELA) godz. 12.00 – 18.00
Klub Pasaż w Giżycku przy Pasażu Portowym 9


Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza medycznego i  pobraniu wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka.


Należy pamiętać o wzięciu ze sobą dokumentu tożsamości
z numerem PESEL.


ULOTKA INFORMACYJNA DO POBRANIA

Jednym z ponad 500 dawców z bazy DKMS Polska, którzy realnie oddali cząstkę siebie jest mieszkanka Giżycka – Pani Karolina Zając. Pani Karolina jest otwarta na rozmowę z Państwem, a rozmowa z osobą, która została dawcą na pewno rozwieje wątpliwości tych, którzy je jeszcze mają (tel. 537 463 182, karolcia555@autograf.pl)


Beata ma 45 lat. Jest radosną i pełną życia kobietą Ma wiele planów i marzeń, które chciałaby zrealizować. Niestety zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową.

Jedyną szansą na jej powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Być może to Ty uratujesz życie Beacie i innym pacjentom w Polsce i na świecie!!To już trzecia akcja, która jest zadedykowana Beacie Kaczyńskiej. 28 kwietnia 2013 roku odbył się Dzień Dawcy w Piszu. 24 i 25 maja odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców w Orzyszu. Mamy nadzieję, że i tym razem wielu mieszkańców Giżycka, podejmie świadomą decyzję o rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku.


Chorzy na białaczkę lub inne nowotwory krwi największe szanse na znalezienie zgodnego dawcy szpiku mają wśród osób pochodzących z tego samego terenu co pacjent. Pamiętaj! Rejestracja jako potencjalny dawca jest bardzo poważną decyzją. Dlatego tak ważne jest, abyś podjął ją świadomie. Więcej o rejestracji i zostaniu dawcą na: www.dkms.pl


W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. I Ty możesz uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Przyłącz się do walki z białaczką


Informacje dla potencjalnych dawców

W Polsce, co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Wielu chorych zakwalifikowanych do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego. Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z organizatorami lokalnymi przeprowadza Dni Dawcy, podczas których wszystkie zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców. Bazując na wsparciu i ponad dwudziestoletnim doświadczeniu DKMS Niemcy, od początku działalności udało nam się przebadać i zarejestrować w bazie Fundacji ponad 330 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 502 osoby dały szansę na nowe życie Pacjentom zarówno w Polsce jak i na świecie.


Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza medycznego i  pobraniu wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranego materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.


Więcej informacji: www.dkms.pl, tel. 22 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,
Kontakt: Joanna Mejner-Olszewska - Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, joanna.mejner@dkms.pl , tel. 22 572 30 07

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS