strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 26 stycznia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 1 czerwca 2008

VIII Regaty Operations CUP o Przechodnią Band ERĘ
2008.05.30
MCŻiTW Almatur jez. Kisajno
Żeglarski Tydzień Polonii
2008.05.24
mazurskie jeziora, Giżycko
DZIEŃ DZIECKA - szkoła klaunów
2008.06.01
Plaża Miejska

DZIEŃ DZIECKA - szkoła klaunów

10 kwietnia 2008
dodał(a): Gck
Termin od:2008-06-01
Termin do:2008-06-01
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Plaża Miejska
Telefon:087 428 1637
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.GizyckieCentrumKultury.pl

1601055abefd4d60aebf2d3cc5e4da96.jpg


1 czerwca (niedziela) godz. 14.00-17.30 plaża miejska


Szkoła Klaunów to autorski program, polegający na działaniach artystyczno - cyrkowych barwnych, śmiesznych i zawadiackich klaunów, będących mimami, aktorami, tancerzami, muzykami, cyrkowcami i konferansjerami w jednej osobie. Dysponując zabawnymi rekwizytami klauni uczą dzieci i młodzież trudnej sztuki cyrkowej m.in. żonglerki piłeczkami, woltyżerki talerzami, podstaw pantomimy,  wyczarowywania z balonów różnych zwierząt, które występują właśnie w cyrkach. Oprócz sztuczek cyrkowych wszyscy uczestnicy zabawy porywani są w muzyczną podróż, podczas której „odwiedzając” wybrane kraje uczą się ich tańców. W programie, który trwa 1,15 godz. występuje dwóch Kalunów: Pyskula i Maruda.  Dzieci biorą aktywny udział w zabawie już od samego początku. Na koniec przedstawienia najzdolniejsze i najbardziej aktywne dzieci zostają uhonorowane czerwonymi nosami klaunowskimi !


 


MIASTECZKO SZKOŁY KLAUNÓW 


Na plaży miejskiej stanie duży namiot o średnicy 5m  i cztery małe o średnicy 3m , tworząc tym samym zamkniętą całość odpowiednio oznaczoną i wygrodzoną kolorowymi trójkątami. Duży namiot, to baza wypadowa do wszelkich działań Pyskuli i Marudy, a także specjalnego gościa, którym jest Wielki Mag. Wszystkie chętne dzieci będą uczone: podstaw pantomimy, wybranych kroków klaunowskich, woltyżerki talerzami, żonglerki chusteczkami i piłeczkami, robienia zwierzaków z balonów, zostaną też zaproszone do muzycznych podróży. Dzieci będą miały okazje sprawdzić się również w konkurencjach typowo sprawnościowych: w wyścigu na piłkach, rzucie do celu, hula hop,  skakankach małych i dużej, slalomie między palikami z piłeczkami i pełną taczką. Przeprowadzane będą też konkurencje grupowe: walka gąsienic, integracja, strażacy, pokaz mody.


 


Wszystko to przeplatane jest pokazami iluzji w wykonaniu Wielkiego Maga oraz magicznymi warsztatami podczas których będzie można nauczyć się wykonywania podstawowych trików iluzjonistycznych. Pozostałe cztery namioty, to osobne stanowiska, przy których zdobywa się punkty zliczane do otrzymania  nagród :


- balonowe ZOO - jedyne stanowisko bez punktów, tutaj otrzymuje się wybranego przez siebie zwierzaka


- wiekie bańkowanie - do dyspozycji uczestników są zarówno odpowiednie płyny, jak i specjalne obręcze, dzięki którym można wyczarować mega ogromne bańki


- origami  - wyklejanie z  kolorowych kółek o różnej średnicy obrazów , postaci , zwierząt według przygotowanych szablonów do dyspozycji dzieci będą też kredki ); starsi będą mogli nauczyć się jak zrobić z papieru np.: różę, żabę itp.


 - mła szkółka szczudlarska dla każdego  - dla maluszków specjalne " ala szczudełka ", dla troszkę starszych te same , ale w połączeniu z konkursami na czas, dla młodzieży i odważnych - "dorosłe" niskie szczudła + dwie osoby asekurujące szczudlarza; przy  tym stanowisku  będzie też można spróbować swoich sil w łowieniu rybek na czas .


 


Wystąpią: Pyskula, Maruda, Bąbelek, Mądrala, Śmieszka, Ważniak, Pleciuga, Gapcio,  Nutka, Gość specjalny Szkoły Klaunów.


 


65472b100f2ad24487fb42e180ade71b.jpg

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS