strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 22 lutego 2020   pogoda

Aktualności

KRYTE LODOWISKO W GIŻYCKU OTWARTE!

25 stycznia 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych

KRYTE LODOWISKO W GIŻYCKU OTWARTE!

 

www.lodowiskogizycko.pl

 

 

Od 25 stycznia od godz. 15.00 czynne jest lodowisko w Giżycku, czyli Mazurskie Centrum Sportów Lodowych przy ul. Królowej Jadwigi, w bliskim sąsiedztwie  kompleksu sportowego "Orlik 2012" oraz Szkoły Podstawowej nr 7.

 

Lodowisko w okresie ferii zimowych będzie ogólnodostępne przez cały tydzień (również w sobotę i niedzielę) w godz. 10.00-22.00. Po okresie ferii od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 prowadzone będą zajęcia szkolne, a dostępne dla wszystkich chętnych od godz. 16.00 do 22.00 (w weekendy i dni wolne od pracy w godz. 10.00-22.00). Bilet jednorazowy na 1 godz. kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, abonament miesięczny na 25 wejść wynosi  100 zł (ulgowy 50 zł). Na miejscu można również wypożyczyć  łyżwy (5 zł za godzinę).

 

Dokładny rozkład wejść na lodowisko zobacz...

 

Kryte lodowisko w Giżycku  jest jedynym tego typu obiektem w północno-wschodniej Polsce i jest dostępne nie tylko dla mieszkańców Giżycka i okolic, ale również wszystkich miłośników łyżwiarstwa i organizatorów  imprez sportowych.

 

Lodowisko to inwestycja miejska o wartości ponad 12 mln zł, na którą Giżycko pozyskało również środki zewnętrzne: dotację z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 400 tys. zł oraz fundusze unijne ze środków Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego i  budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 w wysokości blisko 2 mln 280 tys. zł.

 

W ramach Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych powstała hala lodowiskowa wraz z zapleczem: sztuczne lodowisko z płytą 30 m na 60 m i stałą widownią na 280 miejsc siedzących, boksy dla zawodników oraz organizatorów zawodów, szatnie z sanitariatami, pomieszczenia techniczne i wypożyczalnia łyżew. Na piętrze budynku będzie się znajdowała kawiarnia i dwa pokoje klubowe. Budynek jest zaopatrzony w windę i wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Płyta lodowiska jest przystosowana do całorocznej eksploatacji i spełniać będzie również funkcję widowiskową. W obiekcie może przebywać jednorazowo 500 osób, w tym 150 na tafli. Lodowisko jest zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Wkrótce poinformujemy o terminie
uroczystego oficjalnego otwarcia Lodowiska.

 

więcej informacji o inwestycji:

Zastępca Burmistrza Paweł Czacharowski

Urząd Miejski w Giżycku
al. 1 Maja 14, 11-500 Giżycko
Tel.: +48 87 428 23 65, Fax: +48 87 428 52 41
e-mail: czacharowski@gizycko.pl

 

 

CENNIK ZA KORZYSTANIE Z LODOWISKA

                                    

L.p.

Rodzaj usługi

Cena

               KORZYSTANIE Z LODOWISKA

 

1

Bilet jednorazowego wstępu normalny - 1 godzina

5 zł

2

Bilet jednorazowego wstępu ulgowy*  - 1 godzina

3 zł

3

Abonament miesięczny normalny    25 wejść

100 zł

4

Abonament miesięczny ulgowy       25 wejść

50 zł

5

Bilet grupowy – 10 osób i więcej – 1 godzina

4 zł / os.


6

Udostępnienie całej płyty lodowej – 1 godzina

300 zł

 7

Kluby sportowe, stowarzyszenia, UKS korzystające  z lodowiska po godz. 21.00 na podstawie zawartych w tym zakresie umów.

3 zł / os.

 

                      USŁUGI DODATKOWE

 

1

Wypożyczenie łyżew  1 godzina

5 zł / para

2

Ostrzenie łyżew własnych

5 zł / para

3

Wynajęcie lodowiska poza sezonem łyżwiarskim 1 godzina

50 zł

 

* Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 7 oraz osobom uczącym się w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, uczelniach wyższych, które nie ukończyły 26 roku życia, emerytom i rencistom oraz osobom niepełnosprawnym -  za okazaniem legitymacji lub innego dokumentu potwierdzającego uprawnienie. 

 

 
Kontakt Lodowisko:

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych
Giżycko ul. Królowej Jadwigi
MOSiR - Jolanta Maksymiuk tel. 507 044 808
MOSiR - Andrzej Flisiak tel. 503 080 302

 

Możliwość współpracy i reklamy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje atrakcyjne miejsce na umieszczenie reklamy firmy na krytym lodowisku, które jest jedynym tego typu obiektem w północno-wschodniej Polsce i jest dostępne nie tylko dla mieszkańców Giżycka i okolic, ale wszystkich miłośników łyżwiarstwa i organizatorów  imprez sportowych. Szczególnie sprzyjającą okolicznością do rozpoczęcia współpracy może być organizacja ogólnopolskich zawodów w Short Tracku i innych dyscyplinach łyżwiarskich, z liczną widownią przez cały okres funkcjonowania naszego obiektu. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię reklamową o rozmieszczeniu poszczególnych reklam będzie decydować kolejność zgłoszeń.

W ofercie atrakcyjne ceny:

- banda ochronna wokół tafli lodu: wewnętrzna lub zewnętrzna

  20- zł + Vat za m2 / m-c na dłuższych bokach band

  10- zł + Vat  za m2 / m-c na wirażach band

- tafla lodu  w kołach wznowień -  5000 zł + Vat sezon

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy
i korzystania z lodowiska w Giżycku!!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS