strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda

Aktualności

Dziś matura. Zobacz co nowego czeka maturzystów

04 maja 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

MATURA 2016

Ponad 283 tysiące uczniów rozpoczynają dziś maturalną sesję egzaminacyjną. Każdy uczeń musi zdać co najmniej cztery egzaminy pisemne i dwa ustne.
Do egzaminu dojrzałości przystąpiło 408 uczniów publicznych
szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Giżyckiego.

 

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapewnia, że tegoroczne arkusze egzaminacyjne nie różnią się zbytnio od tych z poprzednich lat. Będzie kilka ciekawych, być może zaskakujących kontekstów, ale formuła właściwie będzie taka wcześniej.

Nowa formuła egzaminu, która w zeszłym roku obowiązywała już w liceach ogólnokształcących, w tym roku dociera do technikum. Oznacza to miedzy innymi, że absolwenci takiej szkoły będą musieli zdawać co najmniej jeden przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Marcin Smolik podejrzewa, że to może oznaczać trochę słabsze wyniki egzaminów w skali ogólnopolskiej.

W poprzednich latach tylko co trzeci maturzysta z techników decydował się zdawać jakikolwiek przedmiot dodatkowy i najczęściej wybierał arkusz na poziomie podstawowym. 46 procent maturzystów będzie zdawać tylko jeden dodatkowy przedmiot. 30 procent zdecydowało się na dwa egzaminy dodatkowe, a 20 procent – na trzy.

Najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym jest język angielski. Wybrało go 52 procent zdających. 31 procent zdecydowało się na geografię, 29 procent – na matematykę.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca.

 

GALERIA ZDJĘĆ - MATURA 2016 W GIŻYCKU

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS