strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

eKulturalni promowali szanty w Giżycku!

11 lipca 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

eKulturalni promowali szanty w Giżycku!

 

Nikt obok niech nie mógł przejść obojętnie. Śpiewali, robili wielkie bańki, zabrali ze sobą maskotki SpongeBoba i wielkich ryb. Tak było wczoraj (10 lipca) na paradzie promującej Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”.

 

 

eKulturalni w samo południe zagrali w mobilną grę miejską, by lepiej poznać Giżycko. Po południu, wspólnie z Giżyckim Centrum Kultury, zorganizowali happening promujący Festiwal Piosenki Żeglarskiej  i Morskiej „Szanty w Giżycku”, który odbędzie się 18 i 19 lipca.

 

- Młodzież ułożyła słowa do melodii znanej szantowej piosenki. Oczywiście w tekście znalazły się nawiązania do Giżycka, Elbląga, eKulturalnych i Światowida – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturani.pl. - Zrobiliśmy także paradę, na czele której szedł Leszek Wróbel z gitarą – najbardziej umuzykalniony z eKulturalnych,  a pozostali z transparentem, chorągiewkami, balonami śpiewali i robili bańki. Doszliśmy aż na plażę, gdzie zaprosiliśmy plażowiczów na szanty i... wskoczyliśmy do wody.

 

W trakcie parady to maskotki robiły największe wrażenie. Był SpongeBob i ryby, które są przecież w herbie Giżycka.

 

- Przechodnie robili sobie zdjęcia z maskotkami, nagrywali filmiki i mówili, że na pewno przyjdą na szanty – dodaje Zuzanna Gajewska. – Zdjęć i filmików z naszych akcji szukajcie w sieci, a także na naszym profilu na Facebooku.

 

Dzisiaj (11 lica) Centrum Spotkań Europejskich Światowid i portal eKulturalni.pl zapraszają mieszkańców i turystów do wspólnego grania w miejską grę w Olsztynie - zbiórka na Targu Rybnym), a jutro (12 lipca) w Ełku – zbiórka przy Marinie, obok pubu Smętek. Popołudniami w obu miastach odbędę się happeningi, równie widowiskowe jak ten w Giżycku.

 

Aplikacja do mobilnej gry miejskiej jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i posiadających GPS. Przy rozpoczęciu gry trzeba podać swój adres e-mail. Na ten sam adres należy założyć konto na portalu eKulturalni.pl w celu zamieszczenia artykułu. W trakcie gry połączenie z Internetem nie jest konieczne. Dostęp do sieci jest jednak niezbędny, by pobrać aplikację, przesłać wyniki i artykuł.

 

Grę można pobrać bezpośrednio ze strony Google Play
https://play.google.com/store/search?q=ekulturalni&c=apps&hl=pl lub poprzez odnośnik na portalu eKulturalni.pl, http://ekulturalni.pl/Stronag%C5%82%C3%B3wna/Artyku%C5%82wgazecie/tabid/87/IndexID/3285/Default.aspx gdzie dostępny jest również regulamin.

Działania młodzieży sę częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach.

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

INFORMACJE: Sylwia Warzechowska
rzecznik CSE Światowid Elbląg

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS