strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 14 października 2019   pogoda

Aktualności

Energa Sailing Cup 2016 - podsumowanie regat

22 czerwca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Podsumowanie regat Energa Sailing Cup 2016

 

W miniony weekend 17-19 czerwca odbyły się w Giżycku największe optimistyczne regaty w historii naszego miasta. Chociaż z powodu zniechęcającej prognozy pogody część uczestników zrezygnowała z przyjazdu do Giżycka, to tegoroczny Puchar Trzech Ryb Energa Sailing Cup był i tak rekordowy - zgromadził 112 zawodniczek i zawodników grupy A oraz 152 młodych żeglarzy  z grup B.
Piątek i sobota upłynęły pod znakiem żeglowania w silnym wietrze.


W niedzielę, z uwagi na brak wiatru, nie udało się już rozegrać żadnego wyścigu. Czujność organizatorów i sędziów pozwoliła się bezpiecznie uchronić przed piątkową burzą, która pojawiła się nad jeziorem Niegocin. Mnóstwo atrakcji, animacji i wydarzeń towarzyszących pozwoliły zaliczyć regaty do bardzo udanych i sprawnie przeprowadzonych. Wysoki poziom giżyckiej imprezy potwierdza ocena niezależnego obserwatora z Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist - na 40 możliwych do zdobycia puntów organizatorzy otrzymali ... 40!

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzeni zostali zawodnicy Grup A, B, B do lat 9 oraz najmłodsi uczestnicy regat, po wręczeniu trofeów nastąpiło losowanie nagród, a na sam koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek – specjalnie ufundowane na ten cel lody.

"Giżycko to wyjątkowy przystanek z cyklu Energa Sailing Cup to, co charakteryzuje Giżycką Grupę Regatową, to niesamowite zaangażowanie lokalnych organizatorów oraz rodziców, co sprawia, że atmosfera pracy jest naprawdę szczególna. Dobra organizacja na wodzie połączona z mnóstwem atrakcji na brzegu sprawiają, że każde dziecko wyjeżdża z Giżycka bardzo zadowolone !” - podsumowuje Maciej Szafran, Trener Główny ds. Rozwoju  i Upowszechniania Żeglarstwa, koordynator programu Energa Sailing z ramienia  PZŻ.

Na regatach w Giżycku był obecny zawodnik Kadry Narodowej PZŻ, patron programu Energa Sailing w Olsztynie - Jacek Nowak, który nie tylko kibicował uczestnikom, ale był również obecny podczas wyścigów, warsztatów edukacji żeglarskiej dla dzieci i ostatecznie podczas ceremonii zakończenia regat i wręczenia nagród. „Był to dla mnie zaszczyt poznać i zobaczyć w akcji tak liczną i utalentowaną grupę żeglarzy klasy Optimist. Nie ukrywam, że ściganie się w tak wymagających warunkach zrobiło na mnie duże wrażenie ! Niezwykle miło jest gościć jako patron programu Energa Sailing w swoim rodzinnym mieście.”
Punktem szczególnym było spotkanie motywacyjne, podczas którego uczestnicy regat mogli poznać Jacka osobiście, wysłuchać wskazówek oraz zapoznać się z tajnikami żeglowania w klasie 49er.


Klasyfikacja generalna Optimist grupa A prezentuje się następująco:
1. Maksymilian Cymerman - UKS BARNIM GOLENIÓW
2. Juliusz Hebel - BAZA MRĄGOWO
3. Gabriela Czapska - KS SPÓJNIA WARSZAWA
4. Jakub Gołębiowski - SSW MOS IŁAWA
5. Mateusz Grzempa - CHKŻ CHOJNICE
6. Filip Miłoszewski - UKS BARNIM GOLENIÓW
7. Igor Kuczys - MKŻ ARKA GDYNIA
8. Patryk Kosmalski - CHKŻ CHOJNICE
9. Marcel Misiaszek - UKS BARNIM GOLENIÓW
10. Sławomir Kapałka - YKP GDYNIA

Najlepsze dziewczęta:
1. Gabriela Czapska - KS SPÓJNIA WARSZAWA
2. Hanna Jarząbek - KS SPÓJNIA WARSZAWA
3. Klara Sobczak - MKS DWÓJKA WARSZAWA
4. Laura Szulc - CHKŻ CHOJNICE
5. Zofia Korsak - MKS DWÓJKA WARSZAWA
6. Aleksandra Soczyńska - YKP GDYNIA


PEŁNE WYNIKI REGAT :
Grupa A: http://2016.sailingnet.pl/gizyckoA/results.html
Grupa B: http://2016.sailingnet.pl/gizyckoB/results.html

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS