strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 1 października 2020   pogoda

Aktualności

Festiwal Orange Kino Letnie na dobre zakotwiczył w Giżycku

08 lipca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Festiwal Orange Kino Letnie
na dobre zakotwiczył w Giżycku

fot. Tomasz Karolski / www.mojegizycko.pl

 

Festiwal Orange Kino Letnie na dobre zakotwiczył w Giżycku! Uroczyste Otwarcie Festiwalu Orange Kino Letnie w Giżycku pełne filmowych gwiazd.

Filmem „Furia“, w gwiazdorskiej obsadzie, z Bradem Pittem i Shią LaBeoufem festiwal Orange Kino Letnie wystartował w Giżycku.


 

Od 6 lipca we wszystkie środy i czwartki wakacji urokliwa Ekomarina w Giżycku zamienia się w jedyne i pierwsze w Polsce kino jachtowe! Filmy można oglądać zarówno z komfortowo usytuowanej nad brzegiem jeziora widowni, jak i z zacumowanych w porcie jachtów. Specjalnie dla festiwalu Urząd Miasta Giżycko uruchomił dedykowaną częstotliwość radiową – 89,10 MHz, na której prosto z łódek można usłyszeć ścieżki dźwiękowe prezentowanych filmów.

Podczas wieczoru inauguracyjnego Burmistrz Miasta Giżycka – Wojciech Karol Iwaszkiewicz, powitał gości festiwalu i zaprosił żeglarzy do przypłynięcia na projekcje.

Na otwarciu festiwalowego Kina w Giżycku pojawiły się wielkie filmowe gwiazdy: uwielbiana przez miliony widzów w Polsce i na świecie Katarzyna Figura oraz aktor młodego pokolenia Antoni Królikowski – który obiecał, że tego lata odwiedzi Giżycko raz jeszcze, by obejrzeć filmy w ramach czwartkowego cyklu Made in Poland.

 

CHCESZ ZOBACZYĆ WYWIAD Z ANTONIM KRÓLIKOWSKIM? KLIKNIJ TUTAJ!

 

Katarzyna Figura wzruszona opowiadała o swoim dzieciństwie i mazurskich, rodzinnych stronach. „Giżycko jest magicznym miejscem, w którym spełniają się marzenia i cieszę się, że to miasto staje się tak wyraźnie obecne na kulturalnej mapie Polski" – powiedziała aktorka.

Ważnym wydarzeniom nie było końca. Dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury – Marta Dąbrowska zapowiedziała otwarcie kina stacjonarnego w Giżycku, które już wkrótce powraca do miasta po blisko 9 latach przerwy.

W inauguracji uczestniczyli również:  Dyrektor Marketingu Klientów Biznesowych Orange – Artur Stankiewicz oraz Pomysłodawca i Organizator Festiwalu, Prezes Zarządu Outdoor Cinema – Paweł Adamski, którzy wspólnie z gwiazdami  symbolicznym klapsem zainaugurowali pierwszą festiwalową projekcję filmową. Goście uroczystego otwarcia obejrzeli przebojową „Furię“ z Bradem Pittem, prezentowaną równocześnie w Sopocie oraz Zakopanem.

 

fot. Tomasz Karolski  /  www.mojegizycko.pl

 

Bezpłatne seanse w kinie letnim w Giżycku odbywają się po zmroku, we wszystkie środy i czwartki wakacji. Filmy można oglądać zarówno z leżaków na komfortowo usytuowanej widowni, z przycumowanych jachtów, jak i w przypadku trudnych warunków pogodowych – w sali projekcyjnej Ekomariny. W programie kina letniego w Giżycku znalazły się największe hollywoodzkie przeboje w cyklu „Z Orange i mega hitem”: energetyczni „Szybcy i wściekli 7“, „Furia“ czy „Everest“ oraz najgłośniejsze polskie tytuły ostatnich lat:  doskonałe „Panie Dulskie” z Katarzyną Figurą oraz Krystyną Jandą, trzymający w napięciu thriller „11 minut“, czyli polski kandydat do Oscara, z Piotrem Głowackim w jednej z ról ,„Córki dancingu“ z Magdaleną Cielecką i Kingą Preis czy „Body/Ciało“ z Mają Ostaszewską i Januszem Gajosem. Widzowie w Giżycku w środy i czwartki mogą oglądać te same filmy, co widzowie w Sopocie i Zakopanem.

fot. Tomasz Karolski  /  www.mojegizycko.pl


Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane już od wielu lat przyciąga tłumy
zachwyconych widzów.

W tym roku, po raz dziewiąty dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków -
nad morze, w góry i na Mazury.

 

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia na sopockim Molo, zakopiańskich Krupówkach oraz we wszystkie środy i czwartki w Giżycku filmami można rozkoszować się z wygodnych leżaków plażowych, klimatycznych ław góralskich i z przycumowanych w marinie jachtów.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny,
w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo.

 

Najlepsze filmy na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane!

 

Śledźcie nas w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony
oraz na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

Na festiwal po raz dziewiąty zaprasza Orange.

 

Partnerzy strategiczni: telewizja TVN i TVN Fabuła. Sponsor: Bracia Koral. Partnerzy: WFM Kuchnie, Le Coq Sportif, Astrini Design. Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Euronet, Empik, Uroda Życia, Party, Party.pl, Co Jest Grane 24, Filmweb, AMS. Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS