strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 kwietnia 2021   pogoda

Unia Europejska

Festiwal Talentów - prezentacje szkół 22.06.2010

FESTIWAL TELENTÓW

22 czerwca 2010

 

22 czerwca w Giżyckim Centrum Kultury odbył się Festiwal Talentów, w czasie którego giżyckie szkoły podstawowe i gimnazja realizujące projekt unijny ,,Naszą przyszłość kształtuje teraźniejszość”, prezentowały swoje umiejętności i dokonania. Żadna szkoła nie zawiodła. Wszyscy przygotowali się na szóstkę.

 

Festiwal rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00. Otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Piotr Szulc. Swoją obecnością na festiwalu zaszczycił sekretarz Urzędu Miejskiego w Giżycku -  Arkadiusz Połojański, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele i oczywiście uczniowie.

 

Prowadząca - Karolina Dudziak, uczennica Gimnazjum nr 1 rozpoczęła festiwal słowami Stanisława Staszica: Talent – jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu; dopiero pilna praca go obrobi i wielką wartość mu nada”. Na początku realizacji tego projektu nikt nie spodziewał się, że uda się tak wiele dokonać, nauczyć, dowiedzieć, poznać, wyćwiczyć i teraz w tym miejscu zaprezentować.

 

Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne w języku angielskim.

 

Następnie swój bardzo bogaty program artystyczny zaprezentowała Szkoła Podstawowa nr 4. Na początek uczniowie pokazali etiudę Panda, z którą wystąpili na Światowym Finale Olimpiady Kreatywności Destination Imagination KNOXVILLE w USA w dniach 26-29.05.2010.

 

W dalszej kolejności widzowie podziwiali występy Koła Tanecznego i przedstawienie pt „Czarownica” przygotowane przez Teatr Młodego Aktora według scenariusza Weroniki Pachuckiej, jednej z uczennic biorącej w nim udział. Piękne głosy można było podziwiać w trakcie występu chóru. Prezentacje zakończyło koło Młodego Ekologa   przedstawieniem pod tytułem "Spotkanie Bogów".

 

Pierwszą część festiwalu zamknęła Szkoła Podstawowa nr 6 przedstawieniem pt.: "Ambaras w bajkowym lesie", przygotowanym przez koło teatralne Jolanty Świderskiej

 

W czasie przerwy można było obejrzeć wystawę prac artystycznych prezentowaną na korytarzu i w galerii Giżyckiego Centrum Kultury.  Były to prace plastyczne wykonane różnego rodzaju technikami, wyroby garncarskie, biżuteria, bryły geometryczne wykonane z papieru, a także galeria fotografii z cyklu ,,Pory roku w obiektywie” prezentowana przez uczniów z Gimnazjum nr 1.

 

Po przerwie swoje umiejętności na scenie prezentowali gimnazjaliści. Jako pierwsza wystąpiła grupa teatralna z Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku z przedstawieniem pt. ,,Obok nas”.  Następnie na scenie pojawił się chór, który zaśpiewał piosenkę zespołu IRA pt. "Parę chwil"  i zespołu TURBO pt. "5 po 12".

 

Koło Miłośników Sztuki Pięknej z Gimnazjum nr 1 przygotowało prezentację multimedialną, w której zaprezentowało udokumentowaną zdjęciami i artykułami z „Gazety Giżyckiej” swoją ciężką całoroczną pracę. Następnie uczniowie koła zaprosili wszystkich do obejrzenia przedstawienia pt. ,,Takie zwykłe przedstawienie” opowiadające o przyjaźni, miłości, trudnościach dorastania i o tym, jak ważna jest rodzina w życiu młodego człowieka.      

 

Występy na festiwalu zakończyła grupa teatralna z Gimnazjum nr 2 programem satyrycznym pt. ,,Było sobie małżeństwo”.

 

Prowadzący festiwal Maciej Wiśniewski zacytował na koniec słowa Paulo Coehlo: ,,To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”. Chciał w ten sposób podkreślić, że zajęcia, w których uczniowie uczestniczyli, były  dla nich swoistą  realizacją marzeń.  Tymi słowami pożegnał gości i wyraził nadzieję,  że festiwal stanie się tradycją w naszym mieście.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

 

Gimnazjum nr 1 Gimnazjum nr 2 Festiwal talentów Festiwal talentów Festiwal talentów Festiwal talentów Festiwal talentów Festiwal talentów Festiwal talentów Publiczność SP4 chór 3 SP4 chór SP4 chór SP4 chór SP4 SP6 Ambaras w bajkowym lesie SP6 Ambaras w bajkowym lesie SP6 Ambaras w bajkowym lesie SP7 ZS1 ZS1 ZS1 chór ZS1 chór

 

 

tekst: M. Rudis-Rodak, Gimnazjum nr 1 w Giżycku

zdjęcia: Tomasz Sztafa, Szkoła Podstawowa nr 6

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS