strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 6 grudnia 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 16 maja 2014

FESTIWAL ŻAGLI ISSA 2014
2014.05.16
Port Ekomarina Giżycko

FESTIWAL ŻAGLI ISSA 2014

26 marca 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-05-16
Termin do:2014-05-18
Organizator:Federacja szkół żeglarskich ISSA, współpraca Ekomarina Giżycko, Wydział Promocji UM Giżycko
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
E-mail:marta.gajowniczek@issa.com.pl
Www:festivalofsails.org


Festiwal żagli ISSA 2014


16-18 maja 2014 Port Ekomarina Giżycko
(Festiwal ponownie zawita w Giżycku we wrześniu w Stanicy Stranda:
5-7 września podczas 7. Mazurskich Targów Sportów Wodnych)


Prawdziwe święto żagli:) JUŻ W W SOBOTĘ Piknik żeglarski i atrakcje rozrywkowe, Regaty żeglarskie, Minitargi, Koncerty, Seminarium ekologiczne,
Warsztaty edukacyjne,  Wykłady open dla żeglarzy i wszystkich chętnych, Wspólna impreza żeglarska

piątek 16 maja przyjazd i rejestracja załóg na regaty, sobota 17 maja godz. 10.00 oficjalne otwarcie, regaty 11.00-16.00, rodzinne atrakcje w plenerze 11.00-17.00, ekologiczny blok seminaryjny 12.00-13.30, wykład nt. nawigacji 17.00-18.30, niedziela 18 maja 11.00-12.30 wykład nt. podstaw żeglowania


W Giżycku po raz pierwszy odbędzie się Festiwal żagli ISSa 2014 organizowany przez Federację szkół żeglarskich ISSA, która zrzesza szkoły żeglarskie na całym świecie, a w Polsce współpracuje z sześćdziesięcioma. Festiwal żagli to cykl imprez żeglarskich mających na celu integrację środowisk żeglarskich, propagowanie żeglarstwa jako sposobu na spędzanie wolnego czasu wśród żeglarzy, jak i osób, które dotąd jedynie obserwowały pływające jachty i ich załogi z lądu, bądź miały niewielką styczność z tą dyscypliną, jak również promowanie nowych obiektów infrastruktury żeglarskiej. W 2013 roku Festiwal żagli ISSA został zorganizowany jedynie w Kołobrzegu, w roku 2014 odbędzie się aż 10 imprez i w planie są kolejne w basenie Morza Śródziemnego.


Festiwal dotrze w tym roku na Mazury do Giżycka, Pisza i Mikołajek, nad morze do Darłowa, Łeby, Kołobrzegu, Ustki, Malmo w Szwecji, Nexo na duńskiej wyspie Bornholm i kurortu tureckiego nad Morzem Egejskim Marmaris.


Podczas Festiwalu w giżyckiej Ekomarinie w sobotę 17 maja odbędzie się piknik żeglarski z atrakcjami rozrywkowymi, regaty żeglarskie, w których udział zapowiedzieli również żeglarze niepełnosprawni zrzeszeni w Polskim Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych, minitargi, koncerty, warsztaty edukacyjne i wykłady open dla żeglarzy i wszystkich chętnych, będzie wspólna impreza żeglarska. Zainaugurowana zostanie również kampania „Wpłyń na czyste Mazury” prowadzona przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich wraz z Fundacją Nasza Ziemia. Honorowy patronat nad Festiwalem żagli ISSA w Giżycku objęła Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.
Na Mazurach oraz nad Bałtykiem odbędzie się cykl 10 imprez żeglarskich, podczas których żeglarze będą mogli m.in. wystartować w regatach o Puchar ISSA i wylosować wiele atrakcyjnych nagród (m.in. jachtowy sprzęt elektroniczny), uczestniczyć w wykładach, poznać nowości sprzętowe i akcesoria żeglarskie w mini targach, bawić się podczas wieczornych koncertów szantowych i nie tylko. Miłośnicy i amatorzy, którzy nie próbowali dotąd żeglarstwa – będą mieli okazję przepłynąć się jachtem ze skipperem ISSA podczas krótkich rejsów, uczestniczyć w zabawach, warsztatach i animacjach żeglarskich w porcie (przygotowanych także z myślą o dzieciach), wziąć udział w wykładach z podstaw żeglarstwa, a także wielu nie tylko żeglarskich atrakcjach oraz wieczornych wspólnych spotkaniach. Instruktorzy żeglarstwa będą mogli unifikować uprawnienia do uzyskania certyfikatów w systemie ISSA, a żeglarze wymienić patenty ISSA Poland na nowe wzory certyfikatów ISSA wydawane w Anglii.


W GIŻYCKU DLA ŻEGLARZY, AMATORÓW ŻEGLARSTWA i WSZYSTKICH GOŚCI:

● Regaty open o Puchar ISSA 2014 na jez. Niegocin (17 maja podczas drugiego Festiwalu): 16 maja rejestracja załóg w Ekomarinie, 17 maja regaty o Puchar ISSA godz. 9.3 odprawa sterników, godz. 10.00 oficjalne otwarcie, godz. 11.00 – rozpoczęcie regat, ok. godz. 16.00 – zakończenie regat, ok. godz. 18.00 – wykład + warsztat ISSA nt. nawigacji – dla wszystkich żeglarzy i chętnych, godz. 19.30 – wspólne wieczorne spotkanie i kolacja w tawernie „Marina”, ogłoszenie wyników regat, wręczenie pucharów oraz dodatkowych nagród specjalnych, koncert muzyki szantowej, rockowej, tanecznej, wspólna żeglarska zabawa (jeśli pogoda nie pozwoli na przeprowadzenie regat w sobotę, zostaną one przesunięte na niedzielę 18 maja). szczegóły...
● Wykłady i prezentacje prowadzone przez instruktorów Federacji Szkół Żeglarskich ISSA
– np. nt. nawigacji, locji czy zarządzania energią elektryczną na jachcie, a także z podstaw żeglowania dla amatorów i wszystkich zainteresowanych (17 maja godz 17.00-18.30 wykład wraz z warsztatami nt. nawigacji w sali konferencyjnej Ekomariny – dla wszystkich żeglarzy i wszystkich chętnych. Wykład poprowadzą: kmdr. podporucznik Dariusz Kloskowski oraz starszy bosman Mirosław Lamkowski z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki. 18 maja godz. 11.00-12.30 wykład ISSA nt. podstaw żeglowania dla amatorów i wszystkich zainteresowanych)
● Mini targi
z prezentacjami produktów wyposażenia jachtów i akcesoriów żeglarskich, ale nie tylko – m.in.: Dometic, Suzuki, HB Polska, Sail’o’clock i inni.
● Możliwość odbycia krótkiego rejsu turystycznego ze skipperem ISSA,
● Prezentacje, prelekcje, zabawy, konkursy przygotowane przez Fundację Ochrony Jezior Mazurskich,
● Pokazy i szkolenia ratownicze,
● Możliwość podejścia do egzaminu żeglarskiego bądź motorowodnego ISSA – zgłoszenia prosimy przysłać wcześniej na adres mailowy: info@issa.com.pl,
● Wieczorne spotkania w tawernie portowej przy muzyce szantowej, rockowej, folkowej, tanecznej… W piątkowy wieczór w tawernie Marina wystąpi Wojciech Jankuniec Trio, a w sobotni poregatowy wieczór Festiwalu żagli ISSA po uroczystym wręczeniu zwycięskiej załodze Pucharu ISSA, towarzyszyć będzie muzyka szantowa oraz własny repertuar Zespołu Dnia Następnego.
Zapraszamy na spotkanie z żaglami, muzyką, atrakcjami i… doskonałą zabawą!


DLA DZIECI:

Animacje, zabawy edukacyjno-sportowo-żeglarskie,
Konkursy i warsztaty nie tylko żeglarskie,
oraz inne atrakcje…


Festiwal żagli ISSA 2014 PLAKAT:

Maj 1-4 – Wrota Mazur (Imionek k. Pisza)
Maj 15-18 – Giżycko (Ekomarina)
Czerwiec 26-28 – Darłowo (Darłówko Wschodnie)
Lipiec 4-6 – Łeba
Lipiec 18-20 – Kołobrzeg
Lipiec 25-26 – Ustka
Sierpień 15-17 – Mikołajki
Sierpień 22-24 – Malmö, Limhamn (Småbåtshamn)
Wrzesień 5-7 – Giżycko (Stranda)
Wrzesień 11-14 – Nexø


Co? Gdzie? Kiedy dokładnie? – wszelkie informacje zawarte i uaktualniane są na stronie Festiwalu: www.festivalofsails.org oraz publikowane na profilu facebookowym ISSA Poland. Patronat mediowy cyklu imprez żeglarskich ISSA w tym roku objęli: magazyn sportów wodnych „Żagle”, Radio ZET Gold, Magazyn żeglarski, TVN Meteo, Radio Koszalin, Głos – Dziennik Pomorza, Obserwator lokalny.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS