strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 13 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 17 maja 2014

FESTIWAL ŻAGLI ISSA 2014
2014.05.16
Port Ekomarina Giżycko
BEFORE PARTY Pucharu Wyspy Giżyckiej
2014.05.17
Pasaż Klub
Akcja "Wpłyń na czyste Mazury"
2014.05.17
Port Ekomarina Giżycko
Ekonomiczne podwórko - bogactwo wiedzy dla całej rodziny
2014.05.17
Szkoła Podstawowa Nr 7

FESTIWAL ŻAGLI ISSA 2014

26 marca 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-05-16
Termin do:2014-05-18
Organizator:Federacja szkół żeglarskich ISSA, współpraca Ekomarina Giżycko, Wydział Promocji UM Giżycko
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
E-mail:marta.gajowniczek@issa.com.pl
Www:festivalofsails.org


Festiwal żagli ISSA 2014


16-18 maja 2014 Port Ekomarina Giżycko
(Festiwal ponownie zawita w Giżycku we wrześniu w Stanicy Stranda:
5-7 września podczas 7. Mazurskich Targów Sportów Wodnych)


Prawdziwe święto żagli:) JUŻ W W SOBOTĘ Piknik żeglarski i atrakcje rozrywkowe, Regaty żeglarskie, Minitargi, Koncerty, Seminarium ekologiczne,
Warsztaty edukacyjne,  Wykłady open dla żeglarzy i wszystkich chętnych, Wspólna impreza żeglarska

piątek 16 maja przyjazd i rejestracja załóg na regaty, sobota 17 maja godz. 10.00 oficjalne otwarcie, regaty 11.00-16.00, rodzinne atrakcje w plenerze 11.00-17.00, ekologiczny blok seminaryjny 12.00-13.30, wykład nt. nawigacji 17.00-18.30, niedziela 18 maja 11.00-12.30 wykład nt. podstaw żeglowania


W Giżycku po raz pierwszy odbędzie się Festiwal żagli ISSa 2014 organizowany przez Federację szkół żeglarskich ISSA, która zrzesza szkoły żeglarskie na całym świecie, a w Polsce współpracuje z sześćdziesięcioma. Festiwal żagli to cykl imprez żeglarskich mających na celu integrację środowisk żeglarskich, propagowanie żeglarstwa jako sposobu na spędzanie wolnego czasu wśród żeglarzy, jak i osób, które dotąd jedynie obserwowały pływające jachty i ich załogi z lądu, bądź miały niewielką styczność z tą dyscypliną, jak również promowanie nowych obiektów infrastruktury żeglarskiej. W 2013 roku Festiwal żagli ISSA został zorganizowany jedynie w Kołobrzegu, w roku 2014 odbędzie się aż 10 imprez i w planie są kolejne w basenie Morza Śródziemnego.


Festiwal dotrze w tym roku na Mazury do Giżycka, Pisza i Mikołajek, nad morze do Darłowa, Łeby, Kołobrzegu, Ustki, Malmo w Szwecji, Nexo na duńskiej wyspie Bornholm i kurortu tureckiego nad Morzem Egejskim Marmaris.


Podczas Festiwalu w giżyckiej Ekomarinie w sobotę 17 maja odbędzie się piknik żeglarski z atrakcjami rozrywkowymi, regaty żeglarskie, w których udział zapowiedzieli również żeglarze niepełnosprawni zrzeszeni w Polskim Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych, minitargi, koncerty, warsztaty edukacyjne i wykłady open dla żeglarzy i wszystkich chętnych, będzie wspólna impreza żeglarska. Zainaugurowana zostanie również kampania „Wpłyń na czyste Mazury” prowadzona przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich wraz z Fundacją Nasza Ziemia. Honorowy patronat nad Festiwalem żagli ISSA w Giżycku objęła Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.
Na Mazurach oraz nad Bałtykiem odbędzie się cykl 10 imprez żeglarskich, podczas których żeglarze będą mogli m.in. wystartować w regatach o Puchar ISSA i wylosować wiele atrakcyjnych nagród (m.in. jachtowy sprzęt elektroniczny), uczestniczyć w wykładach, poznać nowości sprzętowe i akcesoria żeglarskie w mini targach, bawić się podczas wieczornych koncertów szantowych i nie tylko. Miłośnicy i amatorzy, którzy nie próbowali dotąd żeglarstwa – będą mieli okazję przepłynąć się jachtem ze skipperem ISSA podczas krótkich rejsów, uczestniczyć w zabawach, warsztatach i animacjach żeglarskich w porcie (przygotowanych także z myślą o dzieciach), wziąć udział w wykładach z podstaw żeglarstwa, a także wielu nie tylko żeglarskich atrakcjach oraz wieczornych wspólnych spotkaniach. Instruktorzy żeglarstwa będą mogli unifikować uprawnienia do uzyskania certyfikatów w systemie ISSA, a żeglarze wymienić patenty ISSA Poland na nowe wzory certyfikatów ISSA wydawane w Anglii.


W GIŻYCKU DLA ŻEGLARZY, AMATORÓW ŻEGLARSTWA i WSZYSTKICH GOŚCI:

● Regaty open o Puchar ISSA 2014 na jez. Niegocin (17 maja podczas drugiego Festiwalu): 16 maja rejestracja załóg w Ekomarinie, 17 maja regaty o Puchar ISSA godz. 9.3 odprawa sterników, godz. 10.00 oficjalne otwarcie, godz. 11.00 – rozpoczęcie regat, ok. godz. 16.00 – zakończenie regat, ok. godz. 18.00 – wykład + warsztat ISSA nt. nawigacji – dla wszystkich żeglarzy i chętnych, godz. 19.30 – wspólne wieczorne spotkanie i kolacja w tawernie „Marina”, ogłoszenie wyników regat, wręczenie pucharów oraz dodatkowych nagród specjalnych, koncert muzyki szantowej, rockowej, tanecznej, wspólna żeglarska zabawa (jeśli pogoda nie pozwoli na przeprowadzenie regat w sobotę, zostaną one przesunięte na niedzielę 18 maja). szczegóły...
● Wykłady i prezentacje prowadzone przez instruktorów Federacji Szkół Żeglarskich ISSA
– np. nt. nawigacji, locji czy zarządzania energią elektryczną na jachcie, a także z podstaw żeglowania dla amatorów i wszystkich zainteresowanych (17 maja godz 17.00-18.30 wykład wraz z warsztatami nt. nawigacji w sali konferencyjnej Ekomariny – dla wszystkich żeglarzy i wszystkich chętnych. Wykład poprowadzą: kmdr. podporucznik Dariusz Kloskowski oraz starszy bosman Mirosław Lamkowski z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki. 18 maja godz. 11.00-12.30 wykład ISSA nt. podstaw żeglowania dla amatorów i wszystkich zainteresowanych)
● Mini targi
z prezentacjami produktów wyposażenia jachtów i akcesoriów żeglarskich, ale nie tylko – m.in.: Dometic, Suzuki, HB Polska, Sail’o’clock i inni.
● Możliwość odbycia krótkiego rejsu turystycznego ze skipperem ISSA,
● Prezentacje, prelekcje, zabawy, konkursy przygotowane przez Fundację Ochrony Jezior Mazurskich,
● Pokazy i szkolenia ratownicze,
● Możliwość podejścia do egzaminu żeglarskiego bądź motorowodnego ISSA – zgłoszenia prosimy przysłać wcześniej na adres mailowy: info@issa.com.pl,
● Wieczorne spotkania w tawernie portowej przy muzyce szantowej, rockowej, folkowej, tanecznej… W piątkowy wieczór w tawernie Marina wystąpi Wojciech Jankuniec Trio, a w sobotni poregatowy wieczór Festiwalu żagli ISSA po uroczystym wręczeniu zwycięskiej załodze Pucharu ISSA, towarzyszyć będzie muzyka szantowa oraz własny repertuar Zespołu Dnia Następnego.
Zapraszamy na spotkanie z żaglami, muzyką, atrakcjami i… doskonałą zabawą!


DLA DZIECI:

Animacje, zabawy edukacyjno-sportowo-żeglarskie,
Konkursy i warsztaty nie tylko żeglarskie,
oraz inne atrakcje…


Festiwal żagli ISSA 2014 PLAKAT:

Maj 1-4 – Wrota Mazur (Imionek k. Pisza)
Maj 15-18 – Giżycko (Ekomarina)
Czerwiec 26-28 – Darłowo (Darłówko Wschodnie)
Lipiec 4-6 – Łeba
Lipiec 18-20 – Kołobrzeg
Lipiec 25-26 – Ustka
Sierpień 15-17 – Mikołajki
Sierpień 22-24 – Malmö, Limhamn (Småbåtshamn)
Wrzesień 5-7 – Giżycko (Stranda)
Wrzesień 11-14 – Nexø


Co? Gdzie? Kiedy dokładnie? – wszelkie informacje zawarte i uaktualniane są na stronie Festiwalu: www.festivalofsails.org oraz publikowane na profilu facebookowym ISSA Poland. Patronat mediowy cyklu imprez żeglarskich ISSA w tym roku objęli: magazyn sportów wodnych „Żagle”, Radio ZET Gold, Magazyn żeglarski, TVN Meteo, Radio Koszalin, Głos – Dziennik Pomorza, Obserwator lokalny.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS