strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 30 lipca 2015

Bajkowe Lato 30 lipca "Jarmark Artystyczny"
2015.07.30
Świetlica Socjoterapeutyczna
Film "Miasto 44" z inscenizacją historyczną w Twierdzy Boyen
2015.07.30
Twierdza Boyen
ORANGE KINO LETNIE Giżycko Sopot Zakopane
2015.07.29
Port Ekomarina Giżycko, Twierdza Boyen

Film "Miasto 44" z inscenizacją historyczną w Twierdzy Boyen

11 lipca 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-07-30
Termin do:2015-07-30
Organizator:Outdoor Cinema, Miasto Giżycko
Miejsce:Twierdza Boyen
Www:www.gizycko.pl

ORANGE KINO LETNIE w Giżycku


PLENEROWY pokaz filmu "Miasto 44" w Twierdzy Boyen
z krótką inscenizacją historyczną


30 lipca 2015 (czwartek) godz. 21.30


Pokaz odbędzie się w ramach giżyckich obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gośćmi  specjalnymi naszego spotkania będą giżycczanie, członkowie AK, sybiracy i przedstawiciele związków kombatanckich.
WSTĘP WOLNY Zapraszamy do Twierdzy! Będzie można zobaczyć rekonstrukcję fragmentu Powstania Warszawskiego.


„Miasto 44” to jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Obraz Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to film o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywający się w czasie Powstania Warszawskiego. „Miasto 44” jest projektem filmowym o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.W ubiegłym roku w Giżyckim Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie z aktorami filmu „Miasto 44”. W Porcie Ekomarina Giżycko można było również obejrzeć plenerową wystawę zdjęć „Miasto 44”, którą aktorzy podczas wizyty w naszym mieście odwiedzili.


Do Giżycka przyjechała wówczas Zofia Wichłacz, filmowa Biedronka, Karolina Staniec (Beata), Maurycy Popiel (Góral) oraz Filip Gurłacz (Rogal). Odtwórcy głównych ról przejmującego obrazu w reżyserii Jana Komasy podzielili się swoimi historiami, spotkanie było niepowtarzalną okazją, by poznać filmowych bohaterów,  porozmawiać o kulisach powstawania filmu i pracy na planie.


Teraz zapraszamy na specjalny pokaz kinowego hitu z krótką inscenizacją historyczną do Twierdzy Boyen w czwartek 30 lipca. Wstęp wolny!
(Uwaga - środowa projekcja ORANGE KINO LETNIE w Giżycku i "Wilk z Wall Street" bez zmian - w Ekomarinie o 21.30)


Zofia Wichłacz, filmowa Biedronka zdobywczyni nagrody za główną rolę kobiecą na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Młodziutka aktorka, tegoroczna maturzystka, dla której udział w superprodukcji Jana Komasy był debiutem na dużym ekranie, podbiła już serca widzów i krytyków filmowych. Odbierając statuetkę na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Zofia Wichłacz została najmłodszą aktorką w historii tego prestiżowego wydarzenia, wyróżnioną za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Młodziutka debiutantka zdobywając Złote Lwy mając zaledwie 19 lat, poprawiła wyczyn dotychczasowej rekordzistki Magdaleny Cieleckiej, uhonorowanej nagrodą w wieku 23 lat za rolę w filmie "Pokuszenie". Mimo młodego wieku gościła w 2011 roku w filmie „Głęboka Woda”. Zagrała również Melę w spektaklu Telewizji Polskiej „Moralność Pani Dulskiej”.


Karolina Staniec, w filmie „Miasto 44” wcieliła się w rolę Beaty. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W tym roku zagrała również w serialu telewizyjnym „Sama Słodycz”.


Maurycy Popiel, filmowy Góral, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, występujący od 2012 roku w krakowskim Teatrze Bagatela. Występował w serialach „Czas Honoru”, „2XL” czy „M jak Miłość”. Na swoim koncie ma również udział w filmie „Mała Matura 1947”.


Filip Gurłacz, filmowy Rogal Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. Występował gościnnie w serialach „2XL” oraz „Komisarz Alex”.


Fot. www.miasto44.pl, www.facebook.com/miasto44

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS