page d'accueil Ajouter aux favoris
Choie de langue wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
Mercredi, 21 Avril 2021   météo

Tourisme - Équitation

HUCUŁY NAD TAJTAMI Gospodarstwo Rolne Anna i Zdzisław Kutnik

26 Janvier 2011
: akintuk60
AdresseWRONKA gmina Giżycko, 11-532 Wronka
Téléphone+48 665 540 305
E-mailhuculytajty@gmail.com
Wwwwww.huculy.galopuje.pl
Il. miejscosiem koni pod siodło i młodzież do głaskania
ParkingzapewniamyOpis

Hucuły nad Tajtami to „zagroda - oaza” w odległości 2 km od Zalesia, 4 km od Wilkas i 8 km od Giżycka, inny świat…
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, jazda konna to wspaniały sposób wypoczynku dla dzieci i dorosłych, uczy dyscypliny, szacunku dla zwierząt i odpowiedzialności, wyrabia sprawność fizyczną.

Oferujemy naukę jazdy konnej i jazdę konną na koniach rasy huculskiej, rzadko spotykanej na terenie Mazur. Hucuły to rasa pierwotnego konia górskiego, która u nas wkomponowała się w krajobraz i klimat Wielkich Jezior Mazurskich. Są to konie wyjątkowo łagodne, często wykorzystywane w hipoterapii. Są dobrymi końmi do nauki jazdy konnej dla dzieci i młodzieży, ale też dla zaawansowanych młodych jeźdźców. Konie te mają duże osiągnięcia w sporcie zaprzęgowym i w skokach, potrafią skoczyć ponad 140 cm, przy swojej średniej wysokości 137 cm w kłębie.
W naszej stajni Hucuły nad Tajtami we Wronce hucuły są wyjątkowo zaprzyjaźnione z człowiekiem, a w swoim stadzie zachowują hierarchię. Oprócz koni, w naszej zagrodzie żyje wiele różnych zwierząt np. owce rasy wrzosówka, kurki rajskie, świnki wietnamskie, koty różnej rasy i maści. Zapraszamy do aktywnego wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą, z dala od zgiełku miejskiego, połączonego z możliwością poznania wsi i życia na wsi.

Korespondencja:
11-500 Giżycko, ul. Nowowiejska 33b/9
Informacje dodatkowe

Oferujemy:
- jazdę konną na placu* (1 godz.) 25 zł
- jazdę konną w terenie (1 godz.) 30 zł
- naukę jazdy od podstaw na lonży (30 min.) 20 zł
- oprowadzanie (5 min.) 5 zł
- przejażdżki wozem i kuligi 20zł/godz./os. (max 10 osób)
- rajdy konne - w fazie planowania
Dla jeźdźców już zaprawionych oferujemy dalsze szkolenia z zakresu podstaw ujeżdżenia i skoków przez przeszkody oraz wyjazdy w teren na krótsze i dłuższe wycieczki.

*Wykupienie karnetu na minimum 10 jazd uprawnia do otrzymania 10% zniżki. Jazdy prowadzone są pod okiem instruktora indywidualnie lub grupowo.

W wakacje organizujemy zajęcia teoretyczne na "końskie" tematy oraz gry w tzw. PONY-GAME, czyli grę w piłkę na koniach.
Giżycko.pl - Mairie de Giżycko (c) 2007
RSS
projekt i opieka Logo grafster