strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 20 lutego 2020   pogoda

Aktualności

Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia w Giżycku

07 kwietnia 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych w całej Polsce. W poniedziałek 8 kwietnia spełniła marzenia czworga podopiecznych w Mazurskim Banku Spółdzielczym w Giżycku. Podczas uroczystego przyjęcia dzieci otrzymały wymarzone prezenty, były wspólne zdjęcia. W miłej i radosnej atmosferze dzieci miały również okazję poznać bank z bliska.

 

Pierwszą marzycielką była sześcioletnia Marianna, która stoczyła długi i ciężki bój z nowotworem złośliwym miednicy mniejszej. Ostatnią chemioterapię przyjęła w lutym tego roku, teraz ze względu na wycieńczenie organizmu lekarze zrobili przerwę w chemioterapii przed podaniem kolejnej.

Marianna tak bardzo chciałaby zacząć w końcu normalnie żyć. Beztrosko bawić się, cieszyć a przede wszystkim nie myśleć o koszmarze, który w każdej chwili może powrócić. Chciała w swoim domu mieć azyl, do którego z radością będzie wracać i czuć się tam bezpiecznie i ciepło. Największym marzeniem Marianny były nowe mebelki i akcesoria do pokoju. Marianna przyszła do Banku z mamą. Przyniosła zdjęcia swojego nowego pokoiku i pięknych mebelków. Skrycie dziewczynka marzyła także o zabawkach z serii Barbie. Marianna otrzymała Barbie z pieskami, dużego pluszowego pieska oraz od Banku piękny dom dla lalek z lalką Barbie. Marianna była bardzo zdziwiona ilością prezentów, zachwycona i na chwilę nawet zaniemówiła z wrażenia, ale potem szybko zapomniała o nieśmiałości i zajęła rozpakowywaniem i oglądaniem poszczególnych prezentów. 

 

Drugim marzycielem był dziewięcioletni Maciej, który choruje na zanik mięśni typu Duchenne'a.

Dziś Maciek jest jeszcze w stanie przejść samodzielnie kilka kroków, za kilka, kilkanaście miesięcy nie będzie to możliwe. Chłopiec i jego bliscy wciąż wierzą w postęp medycyny, w cudowny lek, który przynajmniej zatrzyma objawy tej okrutnej choroby. Największym marzeniem Maćka była konsola Playstation3 i klocki Lego. Maciek nie wiedział po co jedzie do Banku dlatego gdy otrzymał prezenty był kompletnie zaskoczony i uradowany. Od Banku otrzymał również piękny, duży zestaw ulubionych klocków Lego.

 

Następnie prezenty odebrał trzynastoletni Marcin, który dzielnie walczy z ostrą białaczką szpikową. W czerwcu minie rok jak chłopiec i jego bliscy usłyszeli straszną diagnozę.

Marcin nadal poddawany jest zabiegom chemioterapii. Największym marzeniem chłopca był telewizor i dotykowy telefon komórkowy. Marcin, który dla ochrony przed infekcją był w masce, bardzo się ucieszył z obu prezentów. Telefon przyda mu się podczas pobytów w szpitalu, a telewizor będzie stał w jego pokoju. Teraz Marcin będzie mógł brać na ulubionej konsoli kiedy tylko zapragnie. Dodatkowo Marcin otrzymał od Banku przenośną  konsolę PSP z grami, z której również bardzo się ucieszył, gdyż będzie mógł także używać jej podczas pobytów na oddziale podczas chemioterapii.

 

Ostatnim marzycielem był pełnoletni już Paweł choruje na zanik mięśni typu Duchenne'a, chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Na tę chorobę nie ma lekarstwa.

Dziś Paweł porusza się na wózku, jego ręce z dnia na dzień tracą sprawność, szesnaście godzin na dobę przebywa pod respiratorem. Paweł otrzymał wymarzony aparat fotograficzny – lustrzankę. Dzięki niej będzie mógł rozwijać swoją pasję, którą jest fotografia. Chłopiec ucieszył się także z gier komputerowych, gdyż granie to jedna z jego pasji. Oprócz tego Paweł otrzymał od Banku konsolę PSP z grami. Dzięki niej nie będzie się także nudził na turnusach rehabilitacyjnych i podczas pobytów w szpitalu.

 

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka  - mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich ponad 100. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

 

 

Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci. „Wśród głównych wartości, które wyznaje nasz Bank jest np. przyjazność. Wydawać by się mogło, że to oczywistość, ale my ją podkreślamy. Szczególnie ważne są dla nas jak najlepsze, przyjacielskie relacje z naszą lokalną społecznością. Wspieramy ją w przedsięwzięciach i tam, gdzie tego potrzebuje. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc”, mówi Tadeusz Tur, Prezes Zarządu Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Giżycku.

 

Uroczyste przyjęcie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci miały okazję zwiedzić Bank – bardzo wszystkim spodobał się skarbiec, wrzutnia nocna, działanie bankomatu od tyłu i liczarki do pieniędzy. Wszyscy marzyciele otrzymali także od banku bombonierki, a w podziękowaniu przekazali własnoręcznie wykonane laurki i podziękowania. Marzyciele byli zachwyceni prezentami, a dorośli bardzo wzruszeni spotkaniem. Rozdawania prezentów dopełnił pyszny słodki poczęstunek. To były miłe chwile, żeby porozmawiać i lepiej się poznać. To był szczęśliwy moment dla wszystkich zebranych, uśmiechów i radości nie było końca.

 

Fundację można wesprzeć:
  • poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS 0000168783,
  • poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja
Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Więcej informacji udzielają:

Eliza Kozłowska

MBS w Giżycku

kom.: + 48 506 113 933, e-mail: eliza.kozlowska@mbsgizycko.pl

 

Patrycja Wróbel

Członek Zarządu

Fundacja Dziecięca Fantazja

kom.: + 48 606 856 297, e-mail: patrycja@f-df.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS