strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Giżyccy uczniowie najbardziej kreatywni w Polsce

07 kwietnia 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2 w Giżycku  biorą  udział w Międzynarodowym Programie Twórczego Rozwiązywania Problemów Destination ImagiNation, który od 26 lat jest dostępny w 48 stanach USA i 42 krajach na świecie.

 

Dziś burmistrz Giżycka Jolnata Piotrowska pogratulowała giżyckim uczniom, którzy  fantastycznie zaprezentowali się na Ogólnopolskim Turnieju Kreatywności Destination ImagiNation  „Oczyma Wyobraźni…a”. Podczas krajowych eliminacji w Otwocku 20-22.03.2009r., giżycczanie zmagali się z trudnymi wyzwaniami w gronie 37  drużyn z całej Polski.

 

Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation Ogólnopolski Turniej Kreatywności Destination ImagiNation

 

Giżycko reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 2 w składzie: Bogumiła Patra, Paulina Starosta, Natasza Buszko, Aleksandra Panasik, Albert Kempa, Jakub Sawka i Maciej Wiśniewski, i Drużyna z SP 4 w składzie: Weronika Sosnowicz, Dominika Kot, Kinga Łozak, Daniela Radecka, Joanna Iwaszkiewicz, Lidia Bochan i Paulina Pupiałło, która niestety z powodu choroby nie była w Otwocku, ale należy do drużyny i dzieli z nią sukces. Trenerem obu drużyn jest Joanna Kempa – nauczyciel plastyki w SP 4.

 

Obie ekipy wykazały się wyjątkowo twórczym myśleniem i ogromną wyobraźnią. Przygotowały przedstawienia, które zdobyły ogromny aplauz publiczności i uznanie ekspertów konkursu. Drużyna z SP 4 zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym będzie reprezentować Polskę (Giżycko) na Światowym Finale Olimpiady w Stanach Zjednoczonych w Knoxville 18-25.05.2009 r. Drużyna gimnazjalistów zajęła drugie miejsce i do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

 

Udział w konkursie to nie tylko prestiż i ogromna szansa promocji talentów giżyckich uczniów oraz samego miasta, to także ogromne wyzwanie logistyczne, a przede wszystkim finansowe. Temu akurat wyzwaniu dzieci, nawet z uwzględnieniem wysiłków rodziców, same z całą pewnością nie sprostają. Pozostaje wierzyć, że tak jak dzieci  sprostały wyzwaniom rzuconym przez konkurentów z całej Polski, tak  dorośli sprostają wyzwaniom finansowym i umożliwią giżyckim uczniom potwierdzenie swoich nieprzeciętnych umiejętności na arenie międzynarodowej.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS