strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Giżycczanka Julia Szmit mistrzynią świata juniorek w klasie 420!

26 lipca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Giżycczanka Julia Szmit mistrzynią świata juniorek w klasie 420!

Julia Szmit i Hanna Dzik (MBSW/UKŻR Giżycko/YKP Gdynia) wywalczyły złote medale w kategorii juniorskiej podczas żeglarskich mistrzostw świata w klasie 420, które odbyły się w San Remo we Włoszech.


Pierwsze wyścigi kwalifikacyjne włoskich regat odbyły się w poniedziałek 18 lipca, a ostatnie starty finałowe zostały przeprowadzone w sobotę 23 lipca.

Ogromny sukces osiągnęły reprezentantki Volvo Youth Sailing Team Poland Julia Szmit i Hanna Dzik (MBSW/UKŻR Giżycko/YKP Gdynia), które zostały mistrzyniami świata juniorek. Za nimi uplasowały się Niemki Sofie Schoene i Line Johanna Thielemann oraz Isabel Davies i Gemma Keers z Wielkiej Brytanii. W zawodach u wybrzeży Włoch ścigali się także żeglarze z wyższych kategorii wiekowych, a młode Polki w ogólnej klasyfikacji zajęły bardzo dobrą, piątą pozycję. Dwudzieste szóste miejsce zajęły Agnieszka Urbas i Katarzyna Romaniuk (YKP Gdynia), a sześćdziesiąte piąte były Magdalena Daniszewska i Hanna Siwek (MKS Dwójka Warszawa).

Dla Julii i Hanny jest to kolejny świetny wynik w karierze, bo podczas mistrzostw świata juniorów ISAF, które odbyły się na przełomie grudnia i stycznia u wybrzeży wyspy Langkawi w Malezji, także stanęły na najwyższym stopniu podium.


GRATULACJE DLA AMBASADORKI GIŻYCKA

JESTEŚMY DUMNI, TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNE SUKCESY!


 

Chcesz zobaczyć zdjęcia naszej Mistrzyni? Kliknij TUTAJ!

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS