strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 4 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Giżycka drużyna „Afterface” najlepsza na świecie!

27 maja 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Giżycka drużyna „Afterface” najlepsza na świecie!  Uczniowie I i II LO wygrali 13. Światowe Finały Olimpiady Kreatywności Destination ImagiNation w Knoxville w USA!

 

 

W minionym tygodniu w Knoxville w USA odbyły się 13. Światowe Finały Olimpiady Kreatywności Destination ImagiNation. Giżycko i Polskę po raz trzeci w rzędu reprezentowała drużyna „Afterface", czyli uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku: Krzysztof Dyndul, Filip Kaliński, Albert Kempa i Mariusz Surdykowski (WIĘCEJ O GIŻYCKIEJ EKIPIE) 

 

 

Drużynę od 4 lat przygotowuje i prowadzi Joanna Kempa, na co dzień nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 4. Po podwójnym sukcesie w marcowych finałach ogólnopolskich w Józefowie i pokonaniu m.in. drużyn z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Gliwic, przed licealistami otworzyła się kolejna możliwość zmierzenia się z najlepszymi na świecie.

 

 

Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju i Wspierania Kreatywności, Gminie Giżycko, Powiatowi Giżyckiemu, samorządowi Województwa, Nadleśnictwu Giżycko, Miastu Giżycko i Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, które „przygarnęło” drużynę pod swoje skrzydła. Zrozumienie dla idei wykazały także giżyckie firmy i osoby prywatne.

 

 

Konkursowe Wyzwanie „B”, z którym zaprezentowała się drużyna, to wyzwanie interdyscyplinarne zmierzające do połączenia wiedzy o wietrze i energii ze sztuką. W ramach tego wyzwania drużyna musiała przegotować 8 minutowy spektakl, w którym musiała zaprezentować oryginalną historię, w której pojawi się całkowicie niewidzialna postać - Gość, który podobnie jak wiatr, wprowadza coś w ruch. Drużyna musiała wpleść w scenariusz wiedzę o energii wiatru, w tym stworzyć również dzieło kinetyczne, którego ruch zostanie zapoczątkowany przez wiatr i które będzie zintegrowane z prezentowaną opowieścią. Sędziowie oceniali zarówno umiejętności aktorskie i zastosowane techniki teatralne, jak i stronę techniczną, jej innowacyjność, oryginalność i stopień zaawansowania technicznego. "Afterfejsi" pokonali 65 drużyn z 4 kontynentów.

 

Tekst i zdjęcia: Joanna Kempa

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS