strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 1 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

MAMY GIŻYCKI KALENDARZ JUBILEUSZOWY 1612-2012

08 marca 2012
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Gdzie jest „Jubileuszowy Biały Kruk”?

 

Giżycki Kalendarz Jubileuszowy 1612-2012  jest dziełem osób skupionych na twórczym działaniu w pracowni fotograficzno-plastycznej Giżyckiego Centrum Kultury.

 


Dwunastostronicowy kalendarz w formacie 42cm/30cm jest sumą wielu interdyscyplinarnych pomysłów. Zostały one wspólnie zredagowane przez grupę ludzi w różnym wieku (od 11 do 60 lat).


Kalendarz ścienny łączy charaktery różnych stylów i technik artystycznych: dzieła ołówkowe, akwarelowe, akrylowe, pastelowe oraz fotografie.


Prezentowane są w nim charakterystyczne dla Giżycka miejsca z różnych czasów, które zmieniały się i które po czterystu latach w roku 2012 roku możemy odkrywać na nowo.

 


Kalendarz i wszystkie dzieła będzie można obejrzeć wkrótce w ramach wystawy w Białej Galerii w Giżyckim Centrum Kultury. Istnieje jedyny biały kruk wydania, czyli pierwszy egzemplarz, na którym prowadzone były dalsze prace. Będzie go można obejrzeć właśnie podczas wystawy.

 

Zainteresowanych zakupem pamiątkowego kalendarza wydanego w wersji limitowanej zapraszamy do sekretariatu Giżyckiego Centrum Kultury. Kalendarz można nabyć w cenie 20 zł.


Zachęcamy by tę pamiątkę zachować dla potomnych...

 

więcej infoRmacji: GCK tel. 87 428 43 26

info@gizyckiecentrumkultury.pl , www.gizyckiecentrumkultury.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS