strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 4 lipca 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI

Drodzy Państwo! W ubiegłym roku skorzystaliśmy z pomysłu i sugestii redakcji miesięcznika „Żagle”, komasując najważniejsze wydarzenia sezonu żeglarskiego w jednotygodniowym cyklu imprez. W tym roku Giżycki Tydzień Żeglarski organizujemy po raz drugi.

 

Żeglarski tydzień będzie trwał dłużej, niż tytułowe siedem dni, gdyż już dzisiaj rozpoczyna go Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, na którym do soboty włącznie będą się bawić zapewne nie tylko żeglarze. W piątek na Plaży Miejskiej będzie się odbywało szantowisko dla dzieci. Od soboty rusza natomiast cykl żeglarskich imprez sportowych, w ramach którego odbędą się: regaty „Boatshow Cup 2008”, I Giżyckie Regaty Kobiet, Giżyckie Regaty Łodzi Turystycznych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych i Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin oraz regaty o „Puchar Mazur”.

 

Wszystkie te sportowe imprezy przyciągną na pewno wytrawnych zawodników, natomiast dla nowicjuszy, którzy chcieliby posmakować żeglarstwa, oferujemy darmowe przejażdżki giżyckimi omegami, na które można się zgłaszać codziennie o godz. 12:00 w Międzyszkolnej Bazie Sportów Wodnych. Natomiast 25 i 26 lipca o godz. 12:00 zorganizowane zostaną darmowe rejsy statkiem dla kibiców Międzynarodowych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych i „Pucharu Mazur”. Podczas trwania całego Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego, codziennie w godzinach 15:00 – 18:00, na plaży miejskiej będzie działał Sprawnościowy Park „Wieloboju Morskiego”, do którego warto wybrać się z dziećmi. Na zakończenie tygodnia, 27 lipca o godz. 14:00, przewidziane są również atrakcje artystyczne. Miejmy nadzieję, że dopisze nam dobra pogoda i zarówno goście,  jak i mieszkańcy miasta, będą mogli dobrze wypocząć podczas tego długiego, żeglarskiego święta (szczegółowy program).

 

11 lipca upłynęła 170. rocznica urodzin naszego wielkiego krajana – Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji samorząd miejski i powiatowy złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Warszawskiej. Składam podziękowania kierownictwu i pracownikom Biblioteki Miejskiej oraz członkom Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny, którzy uczestniczyli w uroczystości i także złożyli wiązanki kwiatów.

 

W niedzielę odbyła  się uroczysta procesja do krzyża św. Brunona, która była przedsmakiem uroczystości millenijnych, czekających nas w roku przyszłym. Serdecznie dziękuję panu Bronisławowi Ciechanowiczowi za wspaniałą opiekę nad naszymi gośćmi i pokazanie im piękna Mazur. Dziękuję również za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w naszym mieście w ubiegłym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS