strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 24 września 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 4 lipca 2015

Warsztaty Żeglarskie "Aktywni i Sprawni Żeglarze 60+"
2015.06.30
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
JARMARK ŚW. BRUNONA w Twierdzy Boyen
2015.07.04
Twierdza Boyen
ŚWIĘTO TWIERDZY BOYEN Inscenizacja historyczna Bój o Feste Boyen
2015.07.04
Twierdza Boyen
GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW w Porcie Ekomarina
2015.07.03
jez. Niegocin Port Ekomarina Gżycko
Rozpoczęcie Lata z Chrystusem u św. Brunona
2015.07.03
plaża miejska i Wzgórze św. Brunona
TVN Meteo Active w Wilkasach i Giżycku
2015.07.03
AZS Wilkasy, Giżycko ul. Nadbrzeżna w okolicy mostu obrotowego
GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI
2015.07.03
Giżycko jez. Niegocin, Port Ekomarina Giżycko, plaża miejska

GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI

19 stycznia 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-07-03
Termin do:2015-07-12
Organizator:Koordynacja Biuro Promocji UM, MOSiR, GCK, Fundacja Wodne Krainy
Miejsce:Giżycko jez. Niegocin, Port Ekomarina Giżycko, plaża miejska
Www:www.gizycko.pl

9. GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI


3-12 lipca 2015 GiżyckoPodczas IX GIŻYCKIEGO TYGODNIA ŻEGLARSKIEGO:
◦ 3-5 lipca GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW
w Porcie Ekomarina Giżycko. Zabytkowe jachty będzie można zwiedzać, wybrać najsympatyczniejszą jednostkę. Odbędzie się też parada po Niegocinie:)
◦ 10 lipca Akcja społeczna "Bezpieczne lato na wodzie" na plaży miejskiej, skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest podniesienie wiedzy i świadomości dzieci i młodzieży z Giżycka w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą w okresie letnim.
◦ 10-12 lipca Expo Wodne Krainy Impreza wystawienniczo-turystyczno-kulturalna 10 lipca Pokaz kulinarny Karola Okrasy i Konkurs na najlepszą zupę rybną. Promujemy mazurską rybę stynkę:)
◦ 11 lipca Święto Wody i Regaty 7 CUDÓW MAZUR w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur” MIKOŁAJKI-GIŻYCKO-MRĄGOWO-WĘGORZEWO-RYN. Na plaży miejskiej w Giżycku 11 lipca wiele atrakcji i „Plażowy chillout”!
◦ 11 lipca Finał rajdu ekologicznego "Wyprawa-poprawa" Kraków-Giżycko. Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami rajdu na plażę miejską na godz. 14.00.
◦ podczas Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego będą trwały  bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych w wieku 60+ „Aktywni i Sprawni Żeglarze". Organizatorem warsztatów w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.


Zapraszamy również 17 i 18 lipca na
XXIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej
SZANTY W GIŻYCKU” na plaży miejskiej WSTĘP WOLNY!
◦ 17 lipca Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „Szantki”
◦ 18 Koncert GWIAZD XXIII Festiwalu „SZANTY W GIŻYCKU” oraz ŚWIĘTO TRZECH LESZCZY i warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem na plaży. W Porcie Ekomarina atrakcje Zet Cafe.


To już 9 edycja Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego!


Wydarzenie zainaugurujemy w tym roku 3 lipca Giżyckimi Dniami Oldtimerów w Porcie Ekomarina, które przez trzy dni będzie można zwiedzać, odbędzie się też specjalna parada zabytkowych jednostek po Niegocinie i głosowanie na najładniejszy jacht.


10 lipca rozpoczynamy Expo Wodne Krainy, które jest tegoroczną nowością giżyckiego kalendarza imprez. To nowa, w zamyśle cykliczna, kilkudniowa impreza targowo-kulturalno-wystawiennicza o zasięgu wykraczającym poza granice naszego kraju. Nie zabraknie warsztatów, koncertów, projekcji filmowych, spotkań z podróżnikami, żeglarzami i nurkami, prezentacji kulinarnych, akcji ekologicznych, regat, czy aktywności wodniackich, będą też wystawcy z konkretną ofertą turystyczną. W dniu otwarcia odbędzie się pokaz kulinarny Karola Okrasy i Konkurs na najlepszą zupę rybną. Promujemy mazurską rybę stynkę:) Wśród wyjątkowych atrakcji jest sobotnie spotkanie z podróżnikiem i żeglarzem Kazimierzem Ludwińskim i jego dziećmi Nell i Noe, zdobywcami „Kolosów” w 2013 roku, którzy odbyli 9-letnią podróż dookoła świata katamaranem własnej konstrukcji, a w niedzielę będzie można porozmawiać z podróżnikiem i kajakarzem Rafałem Kośnikiem oraz jego żoną Sylwią Kośnik, współautorką książki "Amazonia - piekielne piękno " na temat podróży kajakiem przez Amazonkę i Orinoko na dystansie 7 tysięcy kilometrów.


Na plaży miejskiej 10 lipca przeprowadzona zostanie również akcja społeczna "Bezpieczne lato na wodzie", skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest podniesienie wiedzy i świadomości dzieci i młodzieży z Giżycka w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą w okresie letnim. Podczas Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego będą trwały bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych w wieku 60+ „Aktywni i Sprawni Żeglarze". Organizatorem warsztatów w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej nad jez. Kisajno  jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.


11 lipca czeka nas Święto Wody, wiele atrakcji, „Plażowy chillout” i Regaty 7 Cudów Mazur w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur”, organizowanego przez Mikołajki, Giżycko, Mrągowo, Węgorzewo i Ryn. Łączna pula nagród to 5000 zł, uwaga - dowolność typu jachtu! Tego dnia finał rajdu ekologicznego "Wyprawa-poprawa" Kraków-Giżycko. Fundacja Nasza Ziemia prowadzi monitoring poziomu czystości w odwiedzanych gminach i promuje właściwe zachowania ze śmieciami podczas wypoczynku. 


Zapraszamy również 17 i 18 lipca na największy polski festiwal szantowy - 23. Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, który po raz pierwszy odbędzie się na plaży miejskiej. Towarzyszyć mu będzie Święto Trzech Leszczy i warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem. W tym roku na wszystkie festiwalowe koncerty wstęp wolny! 17 lipca Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „Szantki”. 18 lipca Koncert Gwiazd XXIII Festiwalu „Szanty W Giżycku”. Zapraszamy!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS