strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 21 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

GIŻYCKI ZESPÓŁ MA SZANSĘ UDZIAŁU W TRASIE MĘSKIE GRANIE 2013

29 maja 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 
GIŻYCKI ZESPÓŁ MA SZANSĘ UDZIAŁU W TRASIE MĘSKIE GRANIE 2013

Giżycki zespół The Sunlit Earth, w którego skład wchodzą: Maciek Minikowicz, Maciek Komisarczyk, Michał Prażmo oraz Paweł Idek, ma szansę zagrania podczas trasy koncertowej organizowanej przez Program Trzeci Polskiego Radia oraz Grupę Żywiec - Męskie Granie 2013.

 

Od kilku miesięcy można usłyszeć muzykę zespołu z nad Niegocina na antenie Trójki m. in. w trakcie audycji prowadzonych przez red. Piotra Stelmacha oraz red. Piotra Kaczkowskiego. Teraz pojawiła się okazja aby pomóc młodym muzykom zaistnieć u boku największych gwiazd polskiej muzyki.

 

WYSTARCZY WZIĄĆ UDZIAŁ W GŁOSOWANIU INTERNETOWYM i oddać swój głos na chłopaków z naszego miasta:)

 

Ze szczegółami akcji można się zapoznać na Facebooku

 

Wytęp zespołu z Giżycka w tak prestiżowym towarzystwie, z pewnością przyczyni się do promowania naszego miasta! Do głosowania zachęcamy więc mieszkańców i sympatyków Giżycka!


 

O ZESPOLE

 

The Sunlit Earth to alternatywny zespół pochodzący z Giżycka. Kwartet składa się z ambitnych studentów, inspirujących się muzyką lat 70-tych, 80-tych oraz współczesną sceną niezależną. The Sunlit Earth to: Maciej Minikowicz (moc Ognia - wokal, gitara), Maciej Komisarczyk (moc Wody - perkusja), Michał Prażmo (moc Ziemi - gitara basowa, wokal), Paweł Idek (moc Wiatru - gitara).

Mimo, że zespół działa od niedawna, może pochwalić się wyróżnieniem na festiwalu FAMA, zajęciem pierwszego miejsca w przeglądzie do festiwalu Metropolia Jest Okey 2012, a także statuetką uznania trójmiejskich dziennikarzy w drugiej edycji projektu Muzyczne Ugięcie.

W maju 2012r. The Sunlit Earth wystąpili obok Cool Kids Of Death i Sidneya Polaka na Juwenaliach Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, a w sierpniu 2012r. zagrali pierwszy zagraniczny koncert w Kassel w Niemczech z okazji projektu Temporary Home.

Obecnie kapela najaktywniej udziela się na trójmiejskiej scenie muzycznej i dołączyła do wytwórni Nasiono Records, gdzie nagrana została pierwsza EPka o tytule “There’s Something In The Air”, z premierą w lutym 2013 roku.

 

The Sunlit Earth koncert w Gdyńskiej Desdemonie zobacz i posłuchaj

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS