strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 24 września 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 4 lipca 2015

Warsztaty Żeglarskie "Aktywni i Sprawni Żeglarze 60+"
2015.06.30
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
JARMARK ŚW. BRUNONA w Twierdzy Boyen
2015.07.04
Twierdza Boyen
ŚWIĘTO TWIERDZY BOYEN Inscenizacja historyczna Bój o Feste Boyen
2015.07.04
Twierdza Boyen
GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW w Porcie Ekomarina
2015.07.03
jez. Niegocin Port Ekomarina Gżycko
Rozpoczęcie Lata z Chrystusem u św. Brunona
2015.07.03
plaża miejska i Wzgórze św. Brunona
TVN Meteo Active w Wilkasach i Giżycku
2015.07.03
AZS Wilkasy, Giżycko ul. Nadbrzeżna w okolicy mostu obrotowego
GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI
2015.07.03
Giżycko jez. Niegocin, Port Ekomarina Giżycko, plaża miejska

GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW w Porcie Ekomarina

19 stycznia 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-07-03
Termin do:2015-07-05
Organizator:MOSiR Giżycko, Port Ekoamrina Giżycko
Miejsce:jez. Niegocin Port Ekomarina Gżycko
Telefon:509 805 635 Dariusz Klimaszewski kierownik portu
E-mail:ekomarina@ekomarinagizycko.pl
Www:www.ekomarinagizycko.pl

GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI


IV GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW


3-5 lipca 2015 (piątek-niedziela)
Port Ekomarina Giżycko
OFICJALNE OTWARCIE W SOBOTĘ O 11.00, PARADA W NIEDZIELĘ O 12.00 Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI!


Program imprezy można pobrać na stronie ekomarinagizycko.pl


GDO 2013 fot. Port Ekomarina Giżycko


PREZENTACJA JEDNOSTEK W PORCIE i PARADA JACHTÓW POD ŻAGLAMI
Wyścig DZet, Koncerty szantowe,
Konkurs na "Najsympatycznieszą jednostkę GDO 2015" i nadanie jednemu z jachtów tytułu Honorowej Jednostki Flotylli Miasta Giżycka
ZABYTKOWE JACHTY BĘDZIE MOŻNA ZWIEDZAĆ

Podczas tegorocznych Giżyckich Dni Oldtimerów 3-5 lipca będzie do obejrzenia wyjątkowa wystawa rzeźby pana Krzysztofa Giemuły. Dodatkową niespodzianką będzie również spotkanie z autorką tomiku wierszy dla dzieci pt. "Podróż z wyobraźnią"  Ewą Rosiak-Giemułą.


Otwarcie wystawy w sobotę 4 lipca o godz. 18.00 Gorąco zapraszamy!

Giżyckie Dni Oldtimerów to wspaniała atmosfera integracji i wzajemnej życzliwości uczestników, a przede wszystkim duże zainteresowanie jachtami mieszkańców i turystów. W Porcie Ekomarina Giżycko "oldtimery" chętnie cumują tworząc Flotyllę Miasta Giżycka. Od zabytkowych łódek pobierana jest jedynie symboliczna opłata portowa. Postój jachtu oldtimer - 1 zł, a na czas Giżyckich Dni Oldtimerów bez opłat.


W ramach imprezy odbywa się prezentacja jednostek w porcie i parada jachtów pod żaglami, Wyścig DZet, Koncerty szantowe, Konkurs na "Najsympatyczniejszą jednostkę Giżyckich Dni Oldtimerów" i nadanie jednemu z jachtów tytułu Honorowej Jednostki Flotylli Miasta Giżycka. W poprzednich latach na najsympatyczniejszy jacht głosowało co roku prawie 700 osób.


Zabytkowe jachty można również zwiedzać! Do niedzieli 5 lipca będzie można można nie tylko podziwiać piękno zabytkowych jednostek, ale również porozmawiać z armatorami, konstruktorami, kapitanami i załogą, biorąc jednocześnie udział w konkursie na najpiękniejszą jednostkę tego zlotu!


Podczas IX GIŻYCKIEGO TYGODNIA ŻEGLARSKIEGO 2015 także:


◦ 10 lipca Akcja społeczna "Bezpieczne lato na wodzie" na plaży miejskiej, skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest podniesienie wiedzy i świadomości dzieci i młodzieży z Giżycka w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą w okresie letnim.


◦ 10-12 lipca Expo Wodne Krainy Impreza targowo–kulturalno–wystawiennicza 10 lipca Pokaz kulinarny Karola Okrasy i Konkurs na najlepszą zupę rybną. Promujemy mazurską rybę stynkę:)

◦ 11 lipca Święto Wody i Regaty 7 CUDÓW MAZUR w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur” MIKOŁAJKI-GIŻYCKO-MRĄGOWO-WĘGORZEWO-RYN. Na plaży miejskiej w Giżycku 11 lipca wiele atrakcji i „Plażowy chillout”!

Zapraszamy również 17 i 18 lipca na
XXIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej
SZANTY W GIŻYCKU” na plaży miejskiej WSTĘP WOLNY!
◦ 17 lipca Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „Szantki”
◦ 18 Koncert GWIAZD XXIII Festiwalu „SZANTY W GIŻYCKU”
18 lipca ŚWIĘTO TRZECH LESZCZY i warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem na plaży, w Porcie Ekomarina atrakcje Zet Cafe.


To już 9 edycja Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego. Wydarzenie zainaugurujemy w tym roku 3 lipca Giżyckimi Dniami Oldtimerów w Porcie Ekomarina, które przez trzy dni będzie można zwiedzać, odbędzie się też specjalna parada zabytkowych jednostek po Niegocinie i głosowanie na najładniejszy jacht.


10 lipca rozpoczynamy Expo Wodne Krainy, które jest tegoroczną nowością giżyckiego kalendarza imprez. To nowa, w zamyśle cykliczna, kilkudniowa impreza targowo-kulturalno-wystawiennicza o zasięgu wykraczającym poza granice naszego kraju. Nie zabraknie warsztatów, koncertów, projekcji filmowych, spotkań z podróżnikami, żeglarzami i nurkami, prezentacji kulinarnych, akcji ekologicznych, regat, czy aktywności wodniackich, będą też wystawcy z konkretną ofertą turystyczną. W dniu otwarcia odbędzie się pokaz kulinarny Karola Okrasy i Konkurs na najlepszą zupę rybną. Promujemy mazurską rybę stynkę:) Wśród wyjątkowych atrakcji jest sobotnie spotkanie z podróżnikiem i żeglarzem Kazimierzem Ludwińskim i jego dziećmi Nell i Noe, zdobywcami „Kolosów” w 2013 roku, którzy odbyli 9-letnią podróż dookoła świata katamaranem własnej konstrukcji, a w niedzielę będzie można porozmawiać z podróżnikiem i kajakarzem Rafałem Kośnikiem oraz jego żoną Sylwią Kośnik, współautorką książki "Amazonia - piekielne piękno " na temat podróży kajakiem przez Amazonkę i Orinoko na dystansie 7 tysięcy kilometrów.


10 lipca na plaży miejskiej przeprowadzona zostanie również akcja społeczna "Bezpieczne lato na wodzie", skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest podniesienie wiedzy i świadomości dzieci i młodzieży z Giżycka w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą w okresie letnim.


11 lipca czeka nas Święto Wody, wiele atrakcji, „Plażowy chillout” i Regaty 7 Cudów Mazur w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur”, organizowanego przez Mikołajki, Giżycko, Mrągowo, Węgorzewo i Ryn. Łączna pula nagród to 5000 zł, uwaga - dowolność typu jachtu!


Zapraszamy również 17 i 18 lipca na największy polski festiwal szantowy - 23. Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, który po raz pierwszy odbędzie się na plaży miejskiej. Towarzyszyć mu będzie Święto Trzech Leszczy i warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem. W tym roku na wszystkie festiwalowe koncerty wstęp wolny! 17 lipca Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „Szantki”. 18 lipca Koncert Gwiazd XXIII Festiwalu „Szanty W Giżycku”. Zapraszamy!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS