strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda

Aktualności

Giżyckie kotły najlepsze w Polsce!

22 listopada 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Giżyckie kotły najlepsze w Polsce!

 

Urządzenia grzewcze na biomasę marki KOSTRZEWA są najlepsze w Polsce  – zabrzmiał werdykt niezależnego grona ekspertów i jurorów prestiżowego konkursu TOPTEN 2016, ogłoszonego przez Polską Izbę Ekologii.


GRATULUJEMY I OCZYWIŚCIE ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


W konkursowe szranki stanęli czołowi producenci urządzeń grzewczych na paliwa stałe – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Kostrzewa”Zakład Metalowo-Kotlarski „SAS”Przedsiębiorstwo Produkcyjne „Heiztechnik” oraz „Defro”. Zgłoszone do konkursu urządzenia oceniano w dwóch kategoriach: automatyczne kotły na węgiel oraz automatyczne kotły na biomasę. Poprzeczkę postawiono bardzo wysoko – podstawowym warunkiem było spełnianie wymogów unijnej dyrektywy „Ekoprojektu”, potwierdzone certyfikatem akredytowanego laboratorium badawczego.


Wybór produktów TOPTEN oparty jest o analizę efektywności energetycznej oraz ekologicznej i jest niezależny od producentów, dystrybutorów handlowych – czytamy w oświadczeniu Polskiej Izby Ekologii, organizatora konkursu TOPTEN. – Ocena wybieranych urządzeń opiera się na standardowych deklaracjach, obiektywnych testach i analizach, opracowanych przez niezależne instytucje zgodnie z „Zasadami Wyznaczania Kryterialnego Parametru Oceny Energetyczno-Ekologicznej Kotłów Małej Mocy na Paliwa Stałe”. Kryterium wyboru obejmuje dwa parametry jakościowe kotłów: sprawność energetyczną oraz emisję substancji szkodliwych dla środowiska i zdrowia człowieka, w tym CO, OGC, NOx, pył całkowity. Konkursy pod hasłem TOPTEN, których celem jest stworzenie wiarygodnych list rankingowych dla konsumentów, realizowane są w całej UE i dotyczą różnych grup produktów m.in. technologii OZE, samochodów, urządzeń RTV-AGD, okien, silników, pomp itd.


Kotły na pelet marki KOSTRZEWA nie tylko spełniły wymogi „Ekoprojektu”, ale okazały się również najlepsze w swojej kategorii, zajmując pierwsze i drugie miejsce na krajowym podium. Co ciekawe, na krajową listę TOPTEN 2016 zakwalifikowało się 8 nowoczesnych kotłów c.o. na biomasę i  jedynie 4 urządzenia na węgiel.


– Te proporcje wyraźnie wskazują na kierunek rozwoju krajowej branży kotlarskiej – mówi Paweł Kostrzewa, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego „Kostrzewa”. – Na rynku przybywa nowoczesnych urządzeń dedykowanych biomasie. Klienci, którzy decydują się na takie urządzenia, wspierają nie tylko rodzimą branżę grzewczą, tworzą też nowe miejsca pracy na rynku paliw, bowiem pelet, którego używamy w naszych domach jest rodzimym produktem. 


Co przesądziło o sukcesie giżyckiego przedsiębiorstwa?

– Staramy się stale podnosić sobie poprzeczkę – mówi Paweł Kostrzewa. – Naszym celem jest zadowolony klient, doceniający oszczędność, ekologiczność i atrakcyjną cenę naszych urządzeń. Takie założenie sprawdziło się – systematycznie przybywa zadowolonych użytkowników naszych urządzeń w kraju, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii… Konsekwentnie zdobywamy kolejne rynki Unii Europejskiej.


Czołowa pozycja na liście TOPTEN 2016 to ważna informacja dla klienta, jak również organizatorów  i uczestników konkursów grantowych oraz programów unijnych. Urządzenia linii EEI Pellets spełniają wymogi określone w Regionalnych Programach Operacyjnych,  osi priorytetowej  „Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna”. Wpisują się również w założenia Programów Ograniczania Niskiej Emisji, realizowanych przez samorządy. Linia nowoczesnych urządzeń EEI Pellets pomoże naprawić powietrze w Polsce.

Lista rankingowa urządzeń grzewczych na biomasę została opublikowana na: topten.eu (Best Products of Europe), pie.pl.


 

CERTYFIKATY TOPTEN 2016 - I i II MIEJSCE

 

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS