strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 6 grudnia 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 20 sierpnia 2010

GIŻYCKO MATCH RACE 2010 Regaty Pucharu Świata
2010.08.20
jez. Niegocin (plaża miejska)
Warsztaty fotograficzne "Chwytaj chwilę"
2010.08.12
MKIS "Pełna chata" ul. Gdańska 11
Wystawa Malarstwa Leszka Sokolla
2010.08.13
Galeria przy ul. Mickiewicza 2
GIŻYCKIE LATO FILMOWE Wideokracja
2010.08.20
Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa

GIŻYCKO MATCH RACE 2010 Regaty Pucharu Świata

13 sierpnia 2010
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2010-08-20
Termin do:2010-08-22
Organizator:MT Partners, Stocznia Nautiner Yachts w Giżycku
Miejsce:jez. Niegocin (plaża miejska)
Telefon:783 008 383 Maciej Cylupa
E-mail:maciek@polishmatch.pl
Www:www.polishmatch.pl

POLISH MATCH TOURGIŻYCKO MATCH RACE 2010 Regaty Pucharu Świata


20-22 sierpnia 2010 - GIŻYCKO


jez. Niegocin (w rejonie plaży miejskiej w Giżycku)


Giżycko Match Race – żeglarski Puchar Świata na Mazurach


fot. organizator


Dla kibiców przygotowane są liczne atrakcje m.in.:
komentarz na żywo czy przekaz obrazu z kamer zamontowanych na jachtach na ekrany Orion LCD na brzegu.


Wyniki i przebieg regat na bieżąco można śledzić
na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl.


W dniach 20-22 sierpnia odbędą się regaty Giżycko Match Race zaliczane do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Akwenem regat będzie jezioro Niegocin w okolicy Plaży Miejskiej. Regaty są 5 rundą cyklu Polish Match Tour – największego polskiego cyklu regat meczowych rozgrywanego od 2007 roku.


Match racing to najbardziej widowiskowa i dynamiczna formuła regat żeglarskich. Zawody polegają na krótkich kilkunastominutowych wyścigach jeden na jednego. W tej samej formule rozgrywa się prestiżowe regaty o Puchar Ameryki i World Match Tour. O wynikach decyduje system eliminacji oparty na zasadzie walki każdy z każdym, zakończony fazami play-off prowadzącymi do finału. Wyścigi rozgrywane są bardzo blisko brzegu – widzowie mogą bardzo dokładnie śledzić ich przebieg.fot. organizator


W regatach weźmie udział 11 załóg. Start w tych zawodach, oprócz całej  polskiej czołówki zapowiedzieli już goście zagraniczni m.in. z dalekiej Australii. Regaty będą stały na wysokim poziomie, bo aż 6 załóg klasyfikuje się w pierwszej 100 rankingu ISAF.


W roli faworytów stawiane są 4 załogi:


- Marka Stańczyka – gospodarza regat, brązowego medalisty Mistrzostw Polski z 2010 roku, 2 polskiego sternika w rankingu ISAF


Rafała Sawickiego – ubiegłorocznego Mistrza Polski, 3 polskiego sternika w rankingu ISAF


Tobiasza Zajączkowskiego – aktualnego Vice Mistrza Polski


- Petera Nicholasa z Australii – 3 australijskiego sternika w rankingu ISAF, zwycięzcę prestiżowych regat Trapani Match Race i finalistę Mistrzostw Estonii.GIŻYCKO MATCH RACE 2009


Drugi raz w historii organizujemy Puchar Świata w Giżycku. Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, mamy nadzieję, że tegoroczna edycja również zaliczy się do bardzo udanych. Miejsce rozgrywania regat jest bardzo widowiskowe, prognozy wiatrowe są bardzo korzystne, mamy bardzo mocne załogi, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to doskonały sportowy spektakl dla obserwatorów. Zapraszamy kibiców do odwiedzenia naszej bazy na plaży miejskiej nad Niegocinem w Giżycku i doping dla ścigających się załóg. Walka na pewno będzie bardzo emocjonująca.” - mówi Maciek Cylupa, inicjator i organizator regat.


Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w piątek, 22 lipca o godz. 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane na niedzielę ok. 17.00 na scenie na plaży miejskiej. Wyścigi zostaną rozegrane na czterech specjalnie przygotowanych, profesjonalnych trzyosobowych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts – łodzie długości 6,5 metra wyposażone są w żagle o łącznej powierzchni 62m2.


Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2010 cykl składa się 6 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2010 r. rozgrywana jest czwarta edycja cyklu. rganizatorem całego cyklu jest firma MT Partners. Regaty objęte są patronatem Ministra Sportu.


Sponsorem Polish Match Tour jest Subaru Import Polska Sp. z o.o. oraz Kasa Stefczyka – nowoczesne rozwiązania finansowe.


Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, Murator Expo – organizator targów Wiatr i Woda, SLAM – partner odzieżowy, Kropla Beskidu i Powerade – dostawcy napojów oraz ORION – producent i dostawca telewizorów LCD.


Organizatorzy regat:
MT Partners – organizator całego cyklu i stocznia Nautiner Yachts.


Patronat medialny tegorocznej edycji:
RadioZET, portal Onet.pl, Eurosport.pl, dziennik Przegląd Sportowy,
Mgazyn Żagle, Gazeta Bankowa
oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl i www.sails.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS