strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 28 listopada 2020   pogoda

Aktualności

Giżycko - Miasto Aktywnych Kobiet

28 lutego 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Giżycko-Miasto Aktywnych Kobiet

 

Pod takim hasłem odbędzie się  11 marca o godz. 12.00  w Giżyckim Centrum Kultury spotkanie Burmistrz Giżycka Jolanty Piotrowskiej z aktywnymi giżycczankami z okazji 101. rocznicy Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

Pierwsze spotkanie Burmistrza Miasta z aktywnymi kobietami przy kawie i ciastach własnego wypieku odbyło się w  ubiegłym roku, czyli w setną rocznicę Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

Wówczas na zaproszenie Jolanty Piotrowskiej przybyło do Urzędu Miejskiego blisko 70 pań, zajmujących kierownicze stanowiska w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, biznesie itp. Jak się okazało, Giżycko jest miastem, w którym większość najważniejszych stanowisk zajmują właśnie kobiety.

 

Podczas tegorocznego spotkania zaprezentują się m.in.  Panie, które utworzyły spółdzielnię socjalną V.I.P, prowadzą centrum wolontariatu, Uniwersytet III Wieku. Niewątpliwie wydarzeniem minionego roku były wybory samorządowe z udziałem kobiet. Prezentację o aktywnych giżycczankach w samorządzie przedstawi  Małgorzata Czopińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Giżycku. Nie zabraknie też informacji o aktywności charytatywnej mieszkanek Giżycka. O akcji „Świąteczne Anioły” opowie pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia Katarzyna Niewiadomska. Ciekawostką dla Pań będzie z pewnością prezentacja najnowszych trendów w modzie, którą przedstawi osobista stylistka Dominika Łukasik.

 

Natomiast Jolanta Piotrowska, burmistrz Giżycka przybliży Paniom ideę Eurosabatu. Zjazd przedstawicielek samorządów z całej Polski odbywa się w Giżycku od wielu lat. Podobnie będzie w tym roku.

 

Serdeczne zapraszamy.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS