strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

GIŻYCKO NA GOOGLE STREET VIEW wirtualny spacer ulicami miasta

02 maja 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

 

Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia 360° panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala na wyświetlanie w Internecie wybranych części miasta.
 

Można odnaleźć się w nieznanych miastach, ale także przypomnieć sobie wcześniej odwiedzane miejsca. To dobry sposób na wirtualne odwiedzenie miejsc, w które wybieramy się na przykład na  urlop, można też szybko zlokalizować konkretny budynek, czy instytucję, łatwiej więc trafić później w konkretne miejsce.

 

Od 23 kwietnia bez wychodzenia z domu można zobaczyć całą Polskę i Giżycko:) Google Street View wyświetla zdjęcia, które wcześniej zostały wykonane z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodzie. Dla zachowania prywatności na zdjęciach rozmyte są twarze i tablice rejestracyjne. W Giżycku googlowska akcja przeprowadzona została w połowie ubiegłego roku. Sfotografowano większość giżyckich ulic. Teraz  dzięki panoramom 360 możemy obejrzeć stolicę Krainy Wielkich Jezior.

 

Wystarczy wejść na maps.google.pl wpisać Giżycko, klikamy na punkt wskazujący lokalizację, wybieramy opcję street view i możemy wówczas poprzez przeciągnięcie na mapę ikonki "żółtego ludzika" oglądać wybrane miejsca, poruszać się ulicami miasta i oglądać wszystko co jest dookoła. Możemy również "podejrzeć" naszych sąsiadów, Mikołajki, Mrągowo, czy Pisz, bo również one są dostępne w usłudze Street View na mapach Google.

 

Funkcja Google Street View dostępna jest od 2007 roku i początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast. Z okazji odbywającego się w lipcu 2008 roku wyścigu Tour de France w usłudze Street View znalazły się poszczególne etapy wyścigu. Od 2008 roku dostępne są zdjęcia Japonii i Australii, Nowej Zelandii, cztery miasta hiszpańskie i cztery włoskie. Rok później dołączyły większe miasta Wielkiej Brytanii i Holandii, a od 2009 roku wiele miejsc ze Szwajcarii, Portugalii, Czech, Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Meksyku, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Kanady, Japonii, Tajwanu, czy Singapuru.

 

Google cały czas dodaje do programu nowe miejsca. Po ostatniej aktualizacji w Internecie zostały udostępnione zdjęcia niemal całej Polski, Węgier, Rumunii i Lesotho, a także zaktualizowano materiały we Francji, Włoszech, Rosji, Singapurze i Tajlandii.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS