strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 10 grudnia 2019   pogoda

Aktualności

Giżycko na Międzynarodowych Targach Turystycznych Vivattur

02 marca 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

W dniach 27 lutego – 1 marca 2009 roku odbywały się w Wilnie, 15. Międzynarodowe Targi Turystyczne Vivattur 2009, na których prezentowało się Miasto i Powiat Giżycki.

 

 

Targi turystyczne w Wilnie na Litwie są międzynarodową wystawą promocyjną, której głównym odbiorcą są biura turystyczne i mieszkańcy Litwy, Łotwy i Estonii. Z uwagi na bliskość granicy podmioty turystyczne z regionu silnie zaakcentowały się na tegorocznej edycji.

 

Stoisko Polska, zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną zostało zdominowane przez instytucje promocji z regionu Warmii i Mazur. Region reprezentowany był przez Regionalną Organizację Turystyczną, Miasto i Powiat Giżycki, Miasto Olsztyn i Powiat Ostródzki.

 

Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku promowało oferty turystyczne z naszej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Prezentacja została przygotowana wspólnie z ośrodkiem wypoczynkowym AZS COSA Wilkasy. Największym wzięciem cieszyły się oferty wypoczynku aktywnego, propozycje przyjazdów na rowery, kajaki, a także do ośrodków proponujących oferty odnowy biologicznej.

 

 

Z uwagi na Obchody Millenium św. Brunona przedstawiane były możliwości przyjazdowe w trakcie wydarzeń millenijnych. Zainteresowani potrzebowali praktycznych informacji, związanych z przyjazdami indywidualnymi, własnymi środkami transportu, czyli informacje o najlepszych możliwościach komunikacyjnych, miejscach noclegowych na szlaku, zabytkach, propozycjach gastronomicznych. Głównym odbiorcą byli turyści indywidualni.

 

Urząd Marszałkowski w Olsztynie z myślą o nominacji Krainy Wielkich Jezior Mazurskich do tytułu New 7Wonders of Nature zorganizował  uczestnikom targów oraz mediom konferencję, będącą prezentacją turystyczną regionu. Przedstawione zostały najciekawsze atrakcje turystyczne regionu oraz sieć Dziedzictwa Kulinarnego Warmia, Mazury, Powiśle.

 

Z roku na rok zauważa się wzrost przyjazdów z krajów nadbałtyckich. Od czasu wejścia w życie układu z Schengen przyjazd na Mazury nie stwarza najmniejszych trudności. Dlatego też stoisko Polski było oblegane przez trzy dni targów, a prezentację Mazur i Warmii odwiedziło około 5 tys. osób.

 

 

Informacje:

Marcin Kędzierski, Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku,

tel. 087 428 52 65 www.gizycko.turystyka.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS