strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 24 września 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

GIŻYCKO NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Drodzy Państwo! Żyjemy w dobie rewolucji informatycznej, a Internet staje się najpoważniejszym źródłem informacji oraz kontaktu pomiędzy ludźmi. Musimy nasze miasto dobrze zaprezentować w sieci internetowej, ale jest to też dla nas olbrzymia możliwość kontaktu z mieszkańcami Giżycka i zasięgania opinii społecznej w wielu ważnych kwestiach. W tym duchu przygotowana została i niedawno uruchomiona nowa, oficjalna strona internetowa giżyckiego samorządu – www.gizycko.pl.

 

Oprócz nowocześniejszej i bardziej przejrzystej szaty graficznej nasza strona internetowa zawiera wiele nowości. Jest to między innymi Interaktywny Kalendarz Imprez, do którego organizatorzy wszelkich giżyckich wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych będą je mogli sami dodawać. Wykaz obiektów turystycznych i firm w Bazie Turystycznej oraz w Bazie Firm i Instytucji będzie można uzupełniać poprzez Strefę Mieszkańca – interaktywną opcję, umożliwiającą współtworzenie giżyckiej strony internetowej przez samych mieszkańców. Ta sama opcja będzie umożliwiała dodawanie zdjęć do galerii fotograficznej naszego miasta – pragniemy, aby wizerunek Giżycka był tworzony przez ludzi, którzy w nim żyją, najbardziej je znają i kochają. Na nowej stronie internetowej będziemy też przeprowadzali sondy społeczne w ważnych dla miasta kwestiach. Obecnie zamieściliśmy sondę na temat propozycji Mazurskiego Centrum Żeglarskiego w sprawie nadania nazwy Promenada Żeglarskich Sław nowemu deptakowi w centrum miasta. Bardzo proszę Państwa o wypowiadanie się w tej kwestii.

 

Niebawem na stronie pojawią się przestrzenne panoramy Giżycka, a serwis będzie dostępny również w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, litewskim i rosyjskim. Nowa strona internetowa posiada również specjalne udogodnienia dla niepełnosprawnych, umożliwiające powiększanie tekstu oraz korzystanie z czytników dla niewidomych. W przyszłości będzie zainstalowany automatyczny syntezator mowy, odczytujący partie tekstowe. Strona jest administrowana przez pracowników Wydziału Promocji i Integracji Europejskiej UM, a opiekę techniczną nad systemem sprawuje jego twórca – Agencja Multimedialna „Grafster” z Giżycka. Strona jest jeszcze w fazie testów i ulepszeń, dlatego proszę o wyrozumiałość. Niebawem będzie funkcjonowała w pełni i sądzę, że wszyscy giżycczanie będą usatysfakcjonowani tą internetową wizytówką naszego miasta.

 

Dziękuję za wszystkie zaproszenia na uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku. Szczególne podziękowania składam organizatorom Ekumenicznego Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w tym: ks. Kazimierzowi Grybosiowi, ks. Krystianowi Borkowskiemu i ojcu Dymitrowi Harasimowi.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS