strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 7 lipca 2020   pogoda
media

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

GIŻYCKO NA TARGACH W MONACHIUM

Drodzy Państwo! W ubiegłym tygodniu nasze miasto przedstawiało swoją ofertę inwestycyjną na międzynarodowych targach Real Expo w Monachium. Ekspozycję zorganizował samorząd wojewódzki, a delegacji sześciu warmińsko-mazurskich miast, uczestniczących w targach: Olsztyna, Elbląga, Ełku, Ostródy, Iławy i Giżycka, przewodniczył marszałek województwa – Jacek Protas.

 

Targi inwestycyjne Real Expo, odbywające się w stolicy niemieckiej Bawarii, to jedna z największych tego typu imprez wystawienniczych w Europie, na której swoje oferty przedstawiają miasta i regiony z całego świata. Dominuje forma promocji elektronicznej, zarówno w formie przekazywania zainteresowanym materiałów w zapisie cyfrowym, jak też prezentacji wizualnych. Stoisko naszego miasta, usytuowane obok ekspozycji Trójmiasta i vis a vis stoiska warszawskiego, było dodatkowo zaopatrzone w wielojęzyczne materiały folderowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie trwania targów w polskim konsulacie w Monachium odbył się specjalny wieczór, poświęcony prezentacji Warmii i Mazur, zaś frekwencja na nim przekroczyła oczekiwania gospodarzy. Bardzo licznie przybyli zarówno przedstawiciele bawarskiej administracji, jak i wszelakich firm oraz instytucji.

 

Wraz  z burmistrzem Iławy uczestniczyłam w spotkaniu z dużą, berlińską firmą, zainteresowaną budową na Mazurach hoteli o wysokim standardzie. Zainteresowanie lokalizacjami inwestycyjnymi na targach było ogromne. Osobiście, szczególnie poszukiwałam kontaktów z sieciami hotelowymi oraz firmami, zajmującymi się budową portów jachtowych. W tym kontekście udało się nawiązać wiele obiecujących kontaktów, które mogą zaprocentować w przyszłości. Jedna z nich dotyczyła konkretnej kwestii możliwości eksploatacji jednego z giżyckich hoteli. Ze strony potencjalnych inwestorów najczęściej padały pytania o ceny nieruchomości, koszty pracy, jak również poziom wykształcenia i możliwości szkolenia młodych kadr. Sadzę, że nasz udział w monachijskich targach był niezwykle pożyteczny i za jakiś czas przekonamy się o wymiernych efektach tego promocyjnego wydarzenia.

 

Z okazji Dnia Nauczyciela składam gorące życzenia samych sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej, jak również osobistej pomyślności, wszystkim pracownikom giżyckiej oświaty. Szczególne podziękowania kieruję do Zespołu Szkół nr 1 za przygotowanie uroczystości z okazji 45-lecia szkoły, Dnia Nauczyciela i uroczystego otwarcia sali sportowej oraz ul. Szkolnej.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Giżycku.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

 

 

Uroczystości z okazji 45-lecia Zespołu Szkół nr 1, Dnia Nauczyciela, połączone  z otwarciem nowej sali sportowej i ul. Szkolnej.

 

Na zdjęciu od lewej: wicemarszałek Jarosław Słoma,

wojewoda Marian Podziewski, trener kadry Andrei Levit,

burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska, olimpijczyk Leszek Blanik, dyrektor COS Giżycko Anna Skrzypczyk i dyrektor Krzysztof Skrzypczyk

 

(14 października 2008r.)

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS