strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 29 września 2020   pogoda

Aktualności

GIŻYCKO UGANDZIE - adopcja na odległość

12 maja 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

GIŻYCKO UGANDZIE

Zagra dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny SUKCES.

Termin 22 maja 2016, godzina 18.00

Miejsce Kościół Ewangelicko-Augsburski,

pl. Grunwaldzki 6

Organizator Kościół Zielonoświątkowy

w Giżycku, Zbór Jezusa Chrystusa

www.gizycko.jezusowi.pl

WSTĘP WOLNY

Akcja SUNRISE (adopcja na odległość) została rozpoczęta w 1986 roku przez małżeństwo ze Szwecji Rakel and Sven Eric Gustafson.

Po wizycie w Ugandzie widząc ogrom potrzeb, a przede wszystkim pozbawione jakichkolwiek środków do życia dzieci, postanowili w miarę swoich możliwości odpowiedzieć na te potrzeby.

Sunrise oznacza „wschód słońca” chcieli przez to pokazać, iż działanie to może zapoczątkować nowy rozdział w życiu dzieci pozbawionych opieki i wszelkiej pomocy.

Uganda jest bardzo biednym krajem, różnice między tymi którzy posiadają środki do życia i pracę a tymi, którzy nie posiadają prawie nic są ogromne. W jednym mieście można widzieć ogromne domy z basenami i służbą, a na następnej ulicy umierających ludzi. Wiele osób jest zarażonych wirusem HIV co potęguje jeszcze problemy.

Dzieci osób, które są chore, bez jakiejkolwiek pomocy nie maja szans na przeżycie. Gdy umierają rodzice i rodzina jedynym środkiem na przeżycie jest prostytucja. To natomiast prowadzi do zarażenia i szybkiej śmierci.

Widząc te warunki małżeństwo to zdecydowało się szukać sponsorów dla dzieci pozbawianych opieki w szczególności, gdy straciły rodziców z powodu AIDS. Osoby w Szwecji płaciły na utrzymanie dziecka w Ugandzie, zapewniając tym samym naukę i opiekę nad tym dzieckiem. Po jakimś czasie, gdy ta służba się rozwinęła zawiadywanie nad tą pracą przejął KOŚCIÓŁ w Szwecji z miejscowości OREBRO.

Do tej pory opieką objęto ok. 1000 dzieci. Oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb ale wszystko ma swoje małe początki. Od kilku lat przy współpracy z Kościołem ze Szwecji rozpoczęliśmy tą akcję także w Polsce. Do tej pory mamy około 200 sponsorów. Osoby w Polsce płacą na jedno dziecko 90 zł miesięcznie. Ta kwota pozwala na utrzymanie dziecka w Ugandzie. Dzięki tym środkom dziecko ma pieniądze na wyżywienie, opiekę medyczną i szkołę. W Ugandzie wszystkie szkoły są płatne.

Gdy ktokolwiek zdecyduje się być sponsorem dziecka w Ugandzie, nazywamy to „adopcją na odległość”. Trzy razy do roku sponsor otrzymuje informacje o działalności SUNRISE w Afryce a raz do roku informacje o swoim dziecku, wraz z aktualnym zdjęciem. Zapewniamy, że każda kwota otrzymana od sponsora jest wysyłana w pełnej wysokości do Ugandy na potrzeby dziecka. Wszystkie dodatkowe koszty takie jak konto bankowe, papier, przelewy itp. pokrywane są ze środków kościoła. Każdy sponsor może mieć pewność, iż jego pieniądze w 100% dotarły do potrzebującego dziecka.

NIE MOŻESZ ZMIENIĆ CAŁEGO ŚWIATA ALE MOŻESZ ZMIENIĆ CAŁY ŚWIAT DLA JEDNEJ OSOBY.

Niech to mądre stwierdzenie pomoże wam podjąć decyzję o pomocy dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

 Sprawy administracyjne:

Izabela Ksepka 793 577 230

e-mail: polskasunrise@gmail.com

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS