strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 7 maja 2021   pogoda

Aktualności

GIŻYCKO ZWYCIĘŻYŁO I ZDOBYŁO TYTUŁ ŻEGLARSKIEJ STOLICY POLSKI

01 lutego 2012
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

GIŻYCKO - ŻEGLARSKA STOLICA POLSKI
 
Giżycko zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez magazyn „Wiatr” i zdobyło tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski! Jedno z najpopularniejszych miast na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich pokonało tak znane miejscowości jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Świnoujście, czy Puck.

 

(kliknij na wykres aby go powiększyć)

 

O wynikach konkursu zadecydowali Internauci. Giżycko otrzymało łącznie 13.106 głosów i kilkoma tysiącami głosów wyprzedziło Gdynię (8.515), na którą również wielu sympatyków głosowało w Internecie. Puck ze znacznie mniejszą ilością głosów (1.948) zajął miejsce trzecie. W prestiżowym konkursie Mazury reprezentowały również Mikołajki, które z wynikiem 744 głosów zakończyły zmagania na miejscu czwartym.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI AKCJĘ I GŁOSOWALI NA GIŻYCKO:)

 

 

Giżycko leżące w samym sercy Krainy Wielkich Jezior cieszy się niezwykłą popularnością wśród żeglarzy, co roku odwiedzających Mazury. Nad Niegocinem położonych jest pięć portów, nad Kisajnem i wokół zatoki Tracz działają kolejne cztery przystanie. W sumie w Giżycku znajduje się około 740 miejsc cumowniczych.


W sąsiednich Wilkasach, Pięknej Górze i Bystrym jest kolejnych 600 stanowisk dla jachtów. Wszystkie te zakątki tworzą razem żeglarską aglomerację z 20 portami, które skupiają blisko 40 firm czarterowych. Łącznie dysponują one flotą około 400 jachtów.


Właśnie w Giżycku jest nowoczesny i największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy. Port Ekomarina Giżycko przystosowany dla 138 jednostek pływających, posiada pełne zaplecze, które zadowoli każdego żeglarza www.ekomarinagizycko.pl.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS