strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 14 grudnia 2019   pogoda

Aktualności

Głosujmy na projekt z Warmii i Mazur w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

14 kwietnia 2012
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Projekt Aeroklubu Krainy Jezior z Giżycka
"Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej"
w ogólnopolskim konkursie
"Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

 

GŁOSOWANIE INTERNETOWE TRWA DO 20 KWIETNIA 2012

Każdy może oddać tylko jeden głos na jeden projekt!

 

ZAGŁOSUJ

 

 

Projekt "Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej" został nominowany do finałowego konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" w kategorii "Turystyka transgraniczna i międzynarodowa". Projekt został wybrany spośród 256 aplikacji, złożonych w 7 kategoriach.

Przedsięwzięcie zrealizował Aeroklub Krainy Jezior z Giżycka (wnioskodawca) we współpracy z litewskimi aeroklubami z Kowna i Mariampola w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Litwa-Polska.  Zostało ono znane za prekursorskie dla nowej formy promocji regionu i odwiedzin turystycznych, dzięki pokazaniu jego  dostępności drogą powietrzną, a jednocześnie służące wspieraniu rozwoju lokalnych lotnisk i lądowisk.

 

Głównym celem projektu była promocja potencjału małych lotnisk w regionach granicznych oraz przelotów międzynarodowych jako ciekawej formy turystyki. W tym celu zorganizowano dwa rajdy lotnicze - w Polsce i na Litwie, które spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony pasjonatów lotnictwa, publiczności i mediów.

 

Aeroklub Krainy Jezior jest również organizatorem widowiskowej imprezy Mazury AirShow w Giżycku, która  tym roku odbędzie się 4-5 sierpnia więcej.... Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy na pokazy lotnicze nad jez. Niegocin!

 

Nowa forma turystyki – turystyka lotnicza staje coraz popularniejsza. Jednym z jej przejawów są turystyczne rajdy lotnicze. Ich charakter sprawia, że można je traktować jako wyjątkowy produkt turystyczny. Zainicjowało to stworzenie oferty dla nowego odbiorcy turysty-lotnika (rodziny czy przyjaciół pilota). Uczestnicy rajdów lotniczych wędrując samolotami, po wylądowaniu biorą również udział w spływach kajakowych, rejsach statkami min. po jeziorach mazurskich, wycieczkach krajoznawczych, piknikach i biesiadach promujących regionalne potrawy itp.

 

Trzymajmy kciuki za projekt polsko-litewskiej współpracy!
Gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu!!

 

 

Konkurs „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowanych z Funduszy Europejskich. 

 

Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie Kapituła Konkursu nominowała  projekty do nagród głównych w każdej kategorii. W tym roku o nagrodę główną, w każdej z siedmiu kategorii, rywalizować będzie 19 projektów.

W drugim etapie, spośród nominowanych, Kapituła wybierze 7 Cudów Funduszy Europejskich. Zwycięzców poznamy w trakcie uroczystej gali 10 maja 2012 r. w ramach Piątego Forum Funduszy Europejskich w Warszawie. Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, a także działania promocyjne na skalę ogólnopolską.

Konkurs ma swoje wydanie także w sieci internetowej, gdzie zwycięski projekt wybierany jest przez internautów. Wybór dokonywany jest spośród projektów nominowanych wcześniej przez Kapitułę konkursu. Każdy internauta może mieć swój udział w nagrodzeniu nominowanych! Poczuj się jak członek kapituły, wytypuj najciekawszy projekt spośród nominowanych i zagłosuj! 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS