strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 13 lipca 2020   pogoda

Aktualności

Google MapUp bezpłatne warsztaty i premiera Trekkera

11 sierpnia 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

W długi sierpniowy weekend Google przeprowadza akcję MapUp polegającą na aktualizacji Map Google z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Bazą akcji jest Giżycko.  Angażując aktywne społeczności Kreatora Map Google i zdjęć fotosferycznych oraz przedstawicieli branży turystycznej, Google chce pokazać na przykładzie miejscowości na Mazurach - Giżycka właśnie - jak w prosty sposób każdy może wspierać turystykę w regionie. Produkty Google związane z mapami pomagają turystom w planowaniu ich wycieczek, a branży turystycznej oferują narzędzia do atrakcyjnego przedstawienia swojej okolicy w Internecie. W roku 2012 specjalna akcja Google Polska odbywała się w Zakopanem, teraz czas na Mazury i Giżycko:)

 

W Giżycku pokazany zostanie po raz pierwszy w Polsce Trekker 3D, plecak Street View, dzięki któremu wykonane zostaną zdjęcia panoramiczne w formacie 360 stopni  w miejscach niedostępnych dla samochodów. Panoramy obejmą atrakcyjne turystycznie lokalizacje na Mazurach, w szczególności Giżycko z Twierdzą Boyen i okolice. W Giżycku na Niegocinie i Kisajnie powstanie również wirtualny spacer po jeziorze.


 

BEZPŁATNE SZKOLENIE GOOGLE

15 sierpnia 2014 (piątek), godz. 16.30 - 18.00
Hotel Masovia, Dąbrowskiego 8, Giżycko

 

W ramach przedsięwzięcia odbędą się w naszym mieście bezpłatne warsztaty  z wykorzystania produktów Google do wspierania turystyki w regionie, na które zaprasza firma Google Polska oraz Urząd Miejski w Giżycku.  Zapraszamy przedstawicieli organizacji turystycznych, pasjonatów Mazur i hobbystów zainteresowanych turystyką.

 

Dlaczego organizowany jest ten warsztat?

Szkolenie jest częścią większego wydarzenia MapUp, podczas którego angażując aktywne społeczności Kreatora Map Google i zdjęć fotosferycznych oraz przedstawicieli branży turystycznej, Google chce pokazać na przykładzie Giżycka jak w prosty sposób każdy może wspierać turystykę w regionie.

 

Czego dowiesz się na szkoleniu?

  • Jak poprawiać jakość odwzorowania Mazur na Mapach Google poprzez dodawanie i edycję dróg, budynków, ścieżek rowerowych, atrakcji turystycznych, hoteli i wielu innych w Kreatorze Map Google.

  • Jak zwiększyć atrakcyjność swojego regionu w sieci poprzez wykonywanie zdjęć sferycznych i umieszczanie ich w Maps Views.

  • Jak dołączyć do społeczności pasjonatów wykorzystujących swoją wiedzę do współtworzenia Map Google.

  • Jak tworzyć własne mapy i dzielić się nimi z innymi (wykorzystanie Google Maps Engine).

Co zrobić żeby wziąć udział w szkoleniu?

  • Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do środy 13 sierpnia 2014.

  • W formularzu podać liczbę osób zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu - z racji ograniczonej liczby miejsc nie zawsze będzie możliwe zaproponowanie miejsc dla wszystkich.

  • Na szkolenie warto wziąć ze sobą swój laptop.

W razie wszelkich pytań prosimy o wiadomość na adres szkolenie-mapup@google.com

 

 

SPOTKANIE PRASOWE

W sobotę 16 sierpnia o godz. 11.00 odbędzie się też spotkanie prasowe na tarasie widokowym kładki spacerowej nad jez. Niegocin, podczas którego organizatorzy akcji opowiedzą jak udoskonalane są Mapy, pokazany zostanie plecak Street View (Trekker), który zawita na Mazury specjalnie z okazji MapUpu. Będzie to pierwsza prezentacja Trekkera w Polsce. W spotkaniu  udział weźmie burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, pracownicy Google i Kreatorzy Map.

Kontakt: marlena.majewska@havasww.com

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS