strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

„Gwiazdka dla Afryki” 22 stycznia

17 stycznia 2014
dodał(a): UM Dominika

„Gwiazdka dla Afryki” w Przedszkolu Miejskim nr 4

 

Zapraszamy wszystkich chętnych dnia 22 stycznia 2014 roku o godzinie 1420 do Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku w którym miejsce będzie miała Ogólnoświatowa Akcja Pomocowa „Gwiazdka dla Afryki”.

 

 

Plakat do pobrania

 

Projekt „Gwiazdka dla Afryki” jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra czy tężec. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Szacuje się, że jedno na pięcioro dzieci umiera przed swoimi piątymi urodzinami. Powodem większości zgonów są choroby, którym możemy zapobiec szczepiąc dziecko. Celem UNICEF jest objecie programem szczepień jak największej liczby dzieci poniżej 5 roku życia oraz kobiet w ciąży w Sierra Leone.  Dlatego razem z nami możesz podarować najwspanialszy prezent dzieciom w Sierra Leone – życie!

 

Każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć działania przekazując darowiznę od 10 zł w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu – poduszki w kształcie gwiazdki, wykonanej przez rodziców naszych przedszkolaków.

 

 By wesprzeć projekt UNICEF, dzieci z naszego przedszkola przekazały swoje zabawki na kiermasz używanych zabawek, który odbędzie się tego samego dnia, dodatkowo będzie można zakupić wyroby uczestników Środowiskowego Domu  Samopomocy w Giżycku, oraz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone.

 
Zapraszamy serdecznie!
Niech w tym roku Gwiazdka zaświeci także dla Sierra Leone!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS