I mewa i rybitwa! | Relacja z rejsu ornitologicznego

Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom rejsu ornitologicznego "Mewa, czy rybitwa" - dzieciom za zaangażowanie i zainteresowanie, rodzicom i opiekunom za miłe towarzystwo i ciekawe rozmowy.

Członkowie stowarzyszenia, Krzysztof Pawlukojć i Wojciech Kucfir wraz z kapitanem Piotrem Konstantynowiczem zaprosili dzieci z giżyckich szkół podstawowych i ich opiekunów na rejs ornitologiczny współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Giżycku.

 

Podczas trzygodzinnego rejsu udało nam się zaobserwować 23 gatunki ptaków. Na naszą listę trafiły: rybitwa rzeczna, śmieszka, łyska, kormoran, gągoł, krakwa, krzyżówka, bielik, kania czarna, czapla siwa, czapla biała, bocian biały, bocian czarny, żuraw, gawron, wrona siwa, kawka, gęgawa, łabędź niemy, potrzos, brzęczka, perkoz dwuczuby i bogatka. Na szczególną uwagę zasługuje obserwacja bociana czarnego, kani czarnej oraz dwóch łabędzi niemych na gniazdach - podsumowuje Krzysztof Pawlukojć. 

 

Dużą frajdę sprawiła nam duża liczba obserwowanych bielików. W czasie rejsu naliczyliśmy aż dziewięć tych wspaniałych ptaków. Do końca czekaliśmy na rybitwę rzeczną, a udało się ją zobaczyć dopiera na samym końcu przy wpływaniu do portu. To pierwszy nasz rejs, ale już z pewnością możemy stwierdzić, że nie ostatni. Do zobaczenia! - dodaje przyrodnik. 

 

 

Fot. gizycko.pl/ JMK