strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 18 sierpnia 2019   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 24 października 2013

I WARMIŃSKO-MAZURSKA SESJA SPRAWOZDAWCZA
2013.10.24
Port Ekomarina Giżycko

I WARMIŃSKO-MAZURSKA SESJA SPRAWOZDAWCZA

16 października 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-10-24
Termin do:2013-10-26
Organizator:Uniwersytet w Toruniu, Uniwersytet w Białymstoku, UWM w Olsztynie, OBEŚ-W, Miasto Giżycko
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
Telefon:796 270 784 dr Sławomir Wadyl
E-mail:slawomirwadyl@wp.pl
Www:www.gizycko.pl


I WARMIŃSKO-MAZURSKA SESJA SPRAWOZDAWCZA
(ZA LATA 2008–2012)
POŚWIĘCONA PAMIĘCI PROF. J. OKULICZA-KOZARYNA


Giżycko, 24–26 października 2013 roku
Dwudniowe prelekcje odbędą się 24 i 25 października w sali konferencyjnej
Portu Ekomarina Giżycko przy ul. Dąbrowskiego 14.


Pierwsza dla całego regionu Polski Północno-Wschodniej konferencja naukowa, na której będą prezentowane najważniejsze osiągnięcia badawcze i wyniki badań archeologicznych z tego regionu Polski, odbędzie się w dniach 24-26 października w Giżycku.

Organizatorami spotkania są Instytut Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Ośrodek Badań Europy Środkowo-Wschodniej przy współpracy z Urzędem Miejskim w Giżycku.


Sesja będzie poświęcona pamięci zmarłego w ubiegłym roku Prof. Jerzego Okulicza-Kozaryna, najwybitniejszego badacza dawnych dziejów Polski Północno-Wschodniej.


Konferencja odbędzie się w Ekomarinie przy ul. Dąbrowskiego 14. Zgromadzi uczonych z wiodących ośrodków akademickich i naukowych z Polski (m.in. Toruń, Warszawa, Olsztyn), a także z krajów sąsiedzkich (Rosja, Niemcy) czy Wielka Brytania.


Obrady mają charakter otwarty.
Udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani. NA WYKŁADY WSTĘP WOLNY!

do pobrania: PROGRAM wersja .jpg wersja .pdf"Nasza inicjatywa wychodzi naprzeciw potrzebie powołania forum wymiany doświadczeń między badaczami prowadzącymi badania archeologiczne na Warmii i Mazurach oraz obszarachościennych.


Obserwowany w ostatnich latach znaczny wzrost liczby badań wykopaliskowych o różnym charakterze, wymaga intensyfikacji kontaktów naukowych, wymiany doświadczeń i upowszechniania informacji o ich wynikach. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi (...) Sesja.


W zamierzeniu Sesja ma być cyklicznym wydarzeniem naukowym (cykle dwuletnie)organizowanym we współpracy z różnymi ośrodkami naukowymi prowadzącymi badania na obszarze Polski Północno-Wschodniej. Prezentowane na Sesji wyniki badań będą publikowane w recenzowanym wydawnictwie (...)" - Rada Naukowa i Komitet Organizacyjny Sesji.


Kontakt: Dr Sławomir Wadyl
Instytut Archeologii UMK w Toruniu
tel. kom. 796 270 784
e-mail slawomirwadyl@wp.pl


Sponsorzy Sesji: Urząd Miejski w Giżycku, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku, Piekarnia Krystyna Narburowicz z Węgorzewa
oraz Tawerna Marina
.


WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to! www.facebook.com/pages/Gi%C5%BCycko-Mazury-Masuria-Masuren/311665570004
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS