strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

I Zjazd Młodzieżowych Rad Woj. War-Maz. - wymiana pomysłów i doświadczeń

10 października 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

I Zjazd Młodzieżowych Rad Województwa War-Maz.

6-8 października 2016

Hotel Kormoran, Mierki

 

 

Konsultacje, wymiana pomysłów i doświadczeń to cel zjazdu, który odbył się w Hotel Kormoran Mierki. To były trzy dni (6-8 października 2016 roku) spędzone ze wspaniałymi ludźmi w miłej atmosferze. Wydarzenie było elementem projektu „Działamy wspólnie”, który uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Nasze miasto reprezentowali: Dawid Klukiewicz z Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku, a także dwaj uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego: Maciej Leszczyński i Krzysztof Biały.

 

W trakcie pobytu młodzi radni, wraz ze swoimi opiekunami, mieli możliwość i okazję uczestnictwa w różnych panelach dyskusyjno-warsztatowych: „Korzyści płynące z utworzenia młodzieżowej rady gminy”, „Od czego zacząć? Podstawy działania młodzieżowych rad”, „Artykuł 5b ustawy o samorządzie gminnym – wiodąca działalność młodzieżowych rad”. Nie zabrakło również czasu na kolację integracyjną z muzyką, a także rywalizację w zawodach paintbolowych.

 

Wyjazd naszej delegacji miał na celu skonsultowanie najlepszych pomysłów, aby miały one odzwierciedlenie w reaktywowanej Młodzieżowej Radzie Miasta Giżycka, która z początkiem listopada powinna zainaugurować I sesję Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka. Na Warmii i Mazurach działa obecnie około 20 rad młodzieżowych. Do ich utworzenia przymierzają się już kolejne samorządy.


Krótki materiał filmowy redakcji TVP Olsztyn z I Zjazdu Młodzieżowych Rad Woj. Warm-Maz.

http://olsztyn.tvp.pl/27246837/wymiana-pomyslow-i-doswiadczen-rad-mlodziezowych


 

Jeśli chcą Państwo obejrzeć galerię zdjęć z tego wydarzenia, to prosimy kliknąć TUTAJ!

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS