strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 8 sierpnia 2020   pogoda

Aktualności

III Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku "Hej Kolęda"

12 grudnia 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

III Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku "Hej Kolęda"

 

 

Nauczycielski Chór Kameralny działający w ramach
Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku

fot. Ewa Ostrowska

 

10 grudnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie odbył się III Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku "Hej Kolęda".


Zaprezentowało się 10 chórów z całego województwa - Bartoszyc, Działdowa, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna, Wydmin i Kętrzyna, a także zespoły wokalne z Morąga, Mrągowa, Ostródy i Pasłęka. Nie zabrakło oczywiście Giżycka, które reprezentowane było przez Nauczycielski Chór Kameralny działający w ramach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. Chórem dyryguje Henryk Gierwel. Prezesem chóru jest Nina Piórkowska. Mimo dużej konkurencji giżycki chór wyśpiewał I miejsce, co jest bardzo dużym osiągnięciem. Chór zaśpiewał dwie kolędy "Bracia, patrzcie jeno" i "Nad Betlejem w ciemną noc" oraz pastorałkę "A, spis Bartek". Warto przypomnieć, że chór działa już od wielu lat (w przyszłym roku będzie obchodził 20 lecie), a od roku 2010 znajduje się w strukturach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.

Na festiwalu obecna była także dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska, która wspólnie z Henrykiem Gierwelem i Niną Piórkowską w imieniu chóru odebrała puchar, okolicznościowy dyplom i słodkie upominki. To już kolejny sukces chóru na wojewódzkim festiwalu, w roku 2014 Giżycko zdobyło II miejsce.


Dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii CHÓRY

fot. Ewa Ostrowska

 

 

 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS