strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 4 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 18 października 2010

Konkurs fotograficzny „ Giżycko – takie moje miasto jest….”
2010.09.09
Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska, ul. Warszawska 17
Inauguracja Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku
2010.10.18
Giżycko

Inauguracja Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku

dodał(a): Centrum Profilaktyki
Termin od:2010-10-18
Termin do:2010-10-18
Organizator:Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej
Miejsce:Giżycko
Telefon:87 429 13 36
E-mail:cpuis@gizycko.pl
Www:www.centrumprofilaktyki.pl
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO
GIŻYCKIEGO UNIWERSYTETU III WIEKU 


18 października (poniedziałek) 2010 r. godz. 12.00
Giżyckie Centrum Kultury - sala widowiskowa  Program uroczystości inauguracyjnej
1. Hymn Państwowy
2. Przywitanie władz uczelni, zaproszonych gości oraz studentów uniwersytetu przez Rektora
3. Odsłuchanie pieśni „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Nauczycielskiego Chóru Kameralnego
4. Ślubowanie i immatrykulacja.
5. Przemówienia okolicznościowe.
6. Wykład inauguracyjny – Jolanta Piotrowska – Burmistrz Miasta Giżycka Temat wykładu: „Znaczenie doświadczenia i wiedzy w lokalnej społeczności”.
7. Odsłuchanie pieśni „Gaudeamus igitur” w wykonaniu Nauczycielskiego Chóru Kameralnego.
8. Zakończenie.Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał pod Patronatem Burmistrza Giżycka. Działa przy Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej z siedzibą w Klubie Seniora przy ul.Kr. Jadwigi 9B., przy współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Celem działania Uniwersytetu jest realizacja idei doskonalenia się przez całe życie oraz umożliwienie miłego, twórczego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Uniwersytet umożliwia dokształcanie i rozwój zainteresowań wszystkim mieszkańcom Giżycka w wieku 50 +, nieczynnym zawodowo, niezależnie od dotychczasowego wykształcenia. Uczelnią patronacką jest Prywatna Wyższa Szkoła Zawodowa w Giżycku. Przewidujemy bardzo atrakcyjny i różnorodny program. Będzie on dostosowywany przede wszystkim do wymagań i możliwości słuchaczy. Program jest elastyczny, tzn. istnieje możliwość jego modyfikacji zgodnie z sugestiami i nowymi potrzebami słuchaczy, w porozumieniu z Radą Programową i Radą Słuchaczy. Studenci będą mieli możliwość uczestnictwa w trzech sekcjach – dydaktycznej, sztuk artystycznych i sportowo-rekreacyjnej. Ponadto zajęcia odbywać się będą w ramach kilkunastu kół zainteresowań ( koło muzyczne, plastyczne, teatralne, robótek ręcznych, fotograficzne, kulinarne, taneczne, gimnastyczne, szachowe, aerobic, nordic-walking, turystyczne, imprez masowych, salonik polityczny). Co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu będą prowadzone wykłady przez nauczycieli akademickich wyższych uczelni oraz praktyków i specjalistów z zakresu wiedzy o regionie, psychologii, medycyny, informatyki, geografii, literatury, spraw społecznych, zielarstwa itp. Wykłady i zajęcia odbywać się będą w Klubie Seniora, w salach wykładowych PWSZ oraz w innych jednostkach na terenie miasta Dla chętnych studentów zorganizujemy również wycieczki krajowe i zagraniczne. Osobom dysponującym dobrym głosem proponujemy wykorzystanie swojego talentu np. w zespole piosenki biesiadnej .
www.centrumprofilaktyki.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS