strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 3 lipca 2020   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 3 października 2014

Recital MATEUSZ WOJTKIW flet Nadieżda Pawlak fortepian
2014.10.03
Państwowa Szkoła Muzyczna aula
Wystawa fotografii "W obiektywie: porozumienie bez granic”
2014.09.27
Port Ekomarina Giżycko Mała Galeria
Wystawa zdjęć z filmu „Miasto 44”
2014.10.02
Port Ekomarina Giżycko
Inauguracja Roku Akademickiego GUTW
2014.10.03
Giżyckie Centrum Kultury
Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II
2014.10.03
Lotnisko w Kętrzynie oraz Sanktuarium w Stoczku Klasztornym

Inauguracja Roku Akademickiego GUTW

16 września 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-10-03
Termin do:2014-10-03
Organizator:Centrum Profilaktyki, Rada Programowa GUTW
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury
Telefon:87 429 13 36
E-mail:cpuis@gizycko.pl
Www:www.centrumprofilaktyki.pl/strona-glowna-ut

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU AKADEMICKIEGO
Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku


3 października 2014 (piątek) godz. 12.00


Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa


Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna kolejny rok akademicki. 300 giżyckich studentów będzie uczestniczyło w blisko 30 różnorodnych formach aktywności. Będą to zajęcia artystyczne, rekreacyjne, turystyczne, taneczne, komputerowe, językowe oraz wykłady naukowe.


"Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy z fascynacją potrafią realizować swoje pasje, dzielnie stawiają czoła nowym wyzwaniom i podchodzą do wszystkiego z radością i entuzjazmem. Zaangażowanie i chęć podejmowania różnorodnej aktywności studentów jest dowodem na to, że nasi mieszkańcy mogą działać na wielu polach, potrafią integrować lokalną społeczność i mogą nam wiele zaoferować. Dzięki studentom Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasze miasto zmienia swój wizerunek i jest bardzo dobrze postrzegane wśród mieszkańców Warmii i Mazur oraz innych regionów Polski." - mówi burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.


Nasi seniorzy są bardzo aktywni. Chętnie prezentują swoje talenty i nowe umiejętności podczas wielu uroczystości i imprez organizowanych w mieście. W ubiegłym roku po raz pierwszy studenci wystąpili przed szeroką publicznością podczas Przeglądu Aktywności Trzeciej Młodości, który odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu. Widowisko i pokaz niemal wszystkich kół zainteresowań zachwycił widownię. Nasi studenci trzeciego wieku Formacja Teatralna „Na luzie” bawiła nas i zachwycała kunsztem kabaretowym i aktorskim. Sekcje rytmiki i aikido promowały nasze Giżycko w mediach podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uniwersytecka drużyna sportowa reprezentowała Giżycko w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach boccia zajmując miejsca na podium. Studentki reprezentowały uniwersytet na zawodach sportowo-obronnych „Sprawne jak żołnierze”. Podczas zakończenia roku akademickiego 2013/2014 panowie wzięli natomiast udział w pokazie mody. Na wybiegu studenci i wykładowcy pokazali się w kilku odsłonach, w strojach eleganckich, mniej oficjalnych i sportowych. Profesjonalny występ panów spotkał się z wielkim entuzjazmem publiczności.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS