strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 20 lutego 2020   pogoda

Aktualności

Inicjatywa społeczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa przy skrzyżowaniu ulic Obwodowej, Świderskiej i Nowowiejskiej

26 kwietnia 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

W ramach inicjatywy społecznej na rzecz bezpiecznego przemieszczania się przez skrzyżowanie ulic Obwodowej, Świderskiej i Nowowiejskiej w Giżycku, w środę 30 kwietnia w godz. 15.00-17.00 tuż przy skrzyżowaniu odbędzie się manifestacja z udziałem mieszkańców, giżyckich samorządowców, radnych.  Zaproszenie do udziału w proteście otrzymała także burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska, której również bardzo zależy na przebudowie skrzyżowania, tak ważnego w komunikacji całego miasta.

 

Protest nie będzie zakłócał ruchu drogowego. Będą zbierane podpisy na listach popierających akcję. Mieszkańcy Giżycka mają nadzieję, że w ten sposób wpłyną na decyzję o ujęciu przebudowy giżyckiej obwodnicy w krajowym planie na lata 2014-2020 i przyspieszeniu realizacji bezpiecznego skrzyżowania.

 

Inwestycja leży w gestii właściciela, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z którą zarówno miasto jak i gmina Giżycko współpracowały w ramach stworzenia dokumentacji technicznej. Gmina Miejska Giżycko wspólnie z Gminą Wiejską Giżycko oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie finansują opracowanie dokumentacji technicznej rozbudowy dróg krajowych nr 59 i 63 (ul. Szosa Obwodowa) w Giżycku.  Miasto Giżycko finansuje ponad połowę kosztów wartej ponad milion dokumentacji.

 

Zastępca burmistrza Giżycka Paweł Czacharowski: "Nadal trwają prace nad dokumentacją, która jest niezbędna, by ruszyć z inwestycją. Procedura powinna zakończyć się najpóźniej na jesieni tego roku. Czynimy starania, żeby przebudowa obwodnicy ruszyła najszybciej jak to możliwe. Oczywiście najpierw musi być finalna wersja dokumentacji. Według informacji jakie mamy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, początek inwestycji możliwy jest w roku 2015 i tego byśmy bardzo chcieli".

 

Z aktualną koncepcją rozbudowy obwodnicy Giżycka z listopada 2013 oraz opisem technicznym można zapoznać się na oficjalnej stronie miasta gizycko.pl.

 

Kontakt do inicjatorów akcji społecznej na stronie: www.szosa3.republika.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS