strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

INTERNETYZACJA GIŻYCKA

Drodzy Państwo! W fazę realizacyjną wchodzi właśnie projekt stworzenia możliwości powszechnego, bezpłatnego dostępu do Internetu w naszym mieście. W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem, chciałabym trochę przybliżyć jego założenia koncepcyjne.

 

Docelowo zakładamy usytuowanie w Giżycku 22 punktów dostępowych, tzw. hot-spotów, które pozwolą na pokrycie siecią praktycznie całego miasta. Początkowa faza realizacji nie zakłada objęcia zasięgiem sygnału osiedli mieszkaniowych, ale dalszy rozwój systemu przewiduje taką możliwość. Przy większości punktów dostępowych usytuowane zostaną kamery monitorujące, co powinno poprawić stan bezpieczeństwa w tych miejscach.. Przewidywana prędkość internetowa dla użytkownika finalnego będzie wynosiła 128 – 256 kb/s, co nie jest zawrotną prędkością, ale naszą ofertę należy traktować jako swoiste „internetowe minimum”. Utworzenie w Giżycku bezpłatnych punktów dostępu do Internetu, które pokryłyby sygnałem prawie całe miasto, wpisane jest do programu gospodarczego na lata 2008 – 2010 i na jego realizację przewidziane jest wyasygnowanie 2 mln zł. Liczymy też na spore dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej. Na ten sezon turystyczny uruchomiony zostanie już hot-spot przy ul. Nadbrzeżnej, pomiędzy mostem kolejowym, a kładką dla pieszych na Kanale Łuczańskim. W miarę naszych możliwości będziemy realizowali następne przyłącza, przewidziane na początek m.in. przy porcie Żeglugi Mazurskiej i przy pasażu w centrum miasta.

 

Urząd Marszałkowski w Olsztynie przekaże nam dofinansowanie w kwocie 850 tys. zł na realizację hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na Wilanowie. Mam nadzieję, iż na nowy rok szkolny 2008/2009 będziemy mogli już uruchomić ten obiekt, z którego będą mogli korzystać nie tylko sami uczniowie, ale również mieszkańcy Wilanowa.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w Giżycku w ubiegłym tygodniu. Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia czynnego udziału we wszelkich imprezach, przewidzianych w programie Dni Giżycka. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie, którą przedstawiamy na łamach mediów, na naszej stronie internetowej oraz na plakatach, rozwieszonych w mieście. Miejmy nadzieję, że pogoda nam dopisze.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS