strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 25 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich "Na styku kultur"

01 lipca 2016
dodał(a): UM Dawid Klukiewicz

Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich "Na styku kultur"

3 lipca 2016 (niedziela) godz. 11.00-16.00
Giżycko plaża miejska
stoiska od godz. 11.00, część artystyczna od 14.00

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy do Giżycka na Jarmark świętego Brunona, który jest patronem naszego miasta. Na corocznym giżyckim wydarzeniu zaprezentuje się podobnie jak w latach ubiegłych kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem artystycznym oraz produktami regionalnymi. Impreza folklorystyczna połączona z kiermaszem rozmaitości ma w Giżycku kilkunastoletnią tradycję. Będzie coś dla oka, ucha i podniebienia. Będą kulinaria, swojski smalec, chleby, wędliny, sery, miody i rękodzieło, biżuteria, haft, obrazy, rzeźby i inne rozmaitości.

 

W tym roku odbędzie się również po raz pierwszy Święto Miast Partnerskich "Na styku kultur". Swoją obecność potwierdziło ukraińskie Dubno, Troki i Varena na Litwie oraz Grodzisk Mazowiecki,  z którym Giżycko umowę partnerską podpisało w tym roku. To I edycja wielokulturowego Święta Miast Partnerskich w Giżycku. W niedzielę 3 lipca na scenie pojawią się zespoły zarówno z Polski jak i zagranicy, a wszystko po to, by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Zapowiada się więc barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur. W ramach wydarzenia wyeksponowane będą stoiska miast partnerskich, a na scenie wystąpią również zespoły, z każdego z miast. Zapraszamy turystów i mieszkańców do wspólnej zabawy!

Do udziału w jarmarku zachęcamy twórców ludowych, wystawców, rękodzielników i osoby wytwarzające przysmaki regionalne. Zainteresowanych prosimy o kontakt: tel. 87 428 43 26, info@gck.gizycko.pl

 

W tym roku mija 7 lat od obchodów milenijnych związanych ze śmiercią św. Brunona, patrona Giżycka. Św. Brunon to postać nietuzinkowa – biskup, misjonarz, zakonnik, ale też pisarz i polityk-dyplomata. Niewątpliwie zasługuje na uznanie i pamięć współczesnych. W roku 2009 obchodziliśmy 1000-lecie męczeńskiej śmierci św. Brunona, który niestrudzenie prowadził działalność misyjną. W Giżycku odbyły się Centralne Obchody Milenijne oraz różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne, sportowe, konferencje naukowe, koncerty, festyny, warsztaty muzyczne i teatralne, zawody i turnieje sportowe. www.swietybrunon.gizycko.pl.

W ramach tegorocznych obchodów 2 lipca na Wzgórzu św. Brunona odbędzie się wieczorna Msza Św. na Wzgórzu Św. Brunona i specjalny spektakl historyczny w 1050. rocznicę Chrztu Polski, a 3 lipca tradycyjna procesja ewangelizacyjna na Wzgórze.

 

Stoiska:

11.00 rozpoczęcie JARMARKU ŚW. BRUNONA. Na corocznym giżyckim wydarzeniu zaprezentuje się podobnie jak w latach ubiegłych kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem artystycznym oraz produktami regionalnymi.


Program części artystycznej:

14.00 – 14.20 - przemówienia

Prezentacja zespołów z miast partnerskich

14.20 – 14.40 - Zespoły artystyczne: Pohostyny, Wyszywanka, Mereżywo (DUBNO)

14.40 – 15.00 - Trio Hanki (TROKI)

15.00 – 15.20 – Zespół Janek Stokowski (GRODZISK MAZOWIECKI)

15.20 – 15.40 – Wokalno – instrumentalna grupa „Peryferijka”  VARENA

Zakończenie imprezy godz. 16.00.

 

W ten sam weekend, od 1 do 3 lipca Giżyckie Dni Oldtimerów
w ramach X Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego!

W Porcie Ekomarina będzie można zwiedzać i podziwiać zabytkowe jednostki, ale również porozmawiać z armatorami, konstruktorami, kapitanami i członkami załóg. W naszym porcie Oldtimery cumują bardzo chętnie, tworząc Flotyllę Miasta Giżycka! Zapraszamy!

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS