strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 18 sierpnia 2019   pogoda

Giżycko w mediach

Nowe 7 Cudów Natury - jesteśmy w półfinale!!

09 lipca 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Wielkie Jeziora Mazurskie i Puszcza Białowieska,
to kandydaci Polski w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury,
którzy dostali się do półfinału
i grona 71 najpiękniejszych miejsc na świecie!!

 

zobacz kto dostał się do półfinału

 

Konkurencja była ogromna, ponieważ w walce o prestiżowe miano jednego z najciekawszych miejsc, udział brało aż 261 propozycji z całego świata.


Mazurskie jeziora startujące w kategorii „krajobrazy i formacje polodowcowe”, od dłuższego czasu były w czołówce głosowania, do 4 lipca byliśmy na 2 miejscu, za pustynią Kalahari. Dwa dni przed zakończeniem półfinałowego głosowania internetowego Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się na miejscu 1!!

 

Kolejna faza plebiscytu rozpocznie się 21 lipca 2009 roku o godz. 14.07 (polskiego czasu), kiedy to spośród 71 półfinalistów, którzy otrzymali od stycznia do 7 lipca 2009 najwięcj głosów w internetowym i telefonicznym głosowaniu, specjalne jury fundacji New7Wonders, wyłoni i ogłosi ścisłą listę 28 finalistów. Będzie również podana informacja, gdzie zorganizowany zostanie finał wydarzenia.


Udział w plebiscycie to nie tylko zabawa, której udział biorą internauci z całego świata, to również doskonała kampania promocyjna całego regionu Warmii i Mazur, mazurskich miast i miejscowości.

 

Mazury gratulują oczywiście  Puszczy Białowieskiej, która dotarła do półfinału jako wspólna kandydatura Polski i Białorusi (kategoria: lasy, parki narodowe, rezerwaty).

 

Teraz o Mazurach może dowiedzieć się cały świat!!

 

Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz

O pięknie i niepowtarzalności Giżycka - serca Mazur, wodniackiej stolicy Polski - miały okazję przekonać się między innymi uczestniczki
konkursu piękności Miss World 2006
 
"Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz "Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz "Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz "Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz "Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz "Miss World" fot. Krzysztof Butkiewicz

 

warto zobaczyć:

 informacje o konkursie na Nowe 7 Cudów Natury - New 7 Wonders na Gizycko.pl

 

W sumie miało być 77 półfinalistów, jednak zgodnie z regulaminem do następnego etapu mogły wejść tylko te, które miały założony oficjalny komitet wspierający. Do półfinału nie weszła np. Pustynia Kalahari, która mimo, że przed 7 lipca była jeszcze na miejscu 2., to jednak miała komitet wspierający tylko z jednego kraju, a pustynia leży na terenie aż trzech krajów. Inni kandydaci nie mieli też spełnionych innych warunków formalnych – np. wniesionej opłaty organizacyjnej (199$). W kategorii „krajobrazy i formacje polodowcowe” do półfinału przeszło tylko 5 kandydatów.

W ten sposób, kontrkandydatami Mazur są tylko 4 inne krainy
- Al-hasa Oasis - Arabia Saudyjska
- Sossusvlei - Namibia
- Atacama Desert - Chile
- Wadi Rum Desert - Jordania

Organizator konkursu podkreśla, że od tego momentu wszyscy 71. półfinalistów mają równe szanse, aby przejść do finału.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS