strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 24 września 2020   pogoda

Aktualności

JESZCZE PRZEZ MIESIĄC GŁOSUJEMY NA MAZURY CUD NATURY! Mazury poparł sam Benedykt XVI!

11 października 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

List Papieża: "Błogosławię wszystkich, którym leży na sercu sława Mazur"

 

Benedykt XVI wspiera starania o wpisanie Mazur na listę 7 Nowych Cudów Natury. Specjalny list w tej sprawie otrzymał znany podróżnik, ambasador Krainy Wielkich Jezior Jacek Pałkiewicz.

 

Kampanię na rzecz Mazur poparł wcześniej Episkopat Polski. Do końca ogólnoświatowego głosowania pozostało 30 dni. Listę nowych cudów natury poznamy 11 listopada br.

 

ZOBACZ RANKINGI OGÓLNOŚWIATOWEGO GŁOSOWANIA,
W KTÓRYM MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁ ORAZ MAPĘ GŁOSOWANIA NA ŻYWO!

 

 

 

LIST Z WATYKANU

 

Ojciec Święty Benedykt XVI skierował do Ambasadora Mazur – Jacka Pałkiewicza specjalny list ze słowami wsparcia kampanii Mazur w konkursie Fundacji New7Wonders.

 

Jacek Pałkiewicz uważa, że powszechne uczestnictwo w głosowaniu byłoby przejawem poczucia odpowiedzialności za rozwój Ojczyzny i dałoby jej poczucie dumy narodowej. - Jeśli Polacy wezmą do serca dobro kraju, zmobilizują się i masowo wesprą rodzimy cud natury, to Mazury znajdą się wśród siedmiu najwspanialszych miejsc planety – podkreślił podróżnik, zachęcając do głosowania w plebiscycie. Jego zdaniem szanse są niezwykle duże, "właściwie 99 proc." - jak dodał.

 

Zaznaczył też, że nadzwyczajne, bezprecedensowe posłanie papieża Benedykta XVI z apostolskim błogosławieństwem, które otrzymał z watykańskiego Sekretariatu Stanu jest ukoronowaniem jego zabiegów w kampanii „Mazury cud natury”.

 

W liście tym czytamy m.in. iż „Ojciec Święty wspiera te wysiłki mając na uwadze, jak wiele znaczyło piękno tego regionu dla Jego umiłowanego Błogosławionego Poprzednika na Stolicy Piotrowej”. Podczas pielgrzymki do Ełku w 1999 r. Jan Paweł II powiedział , że ta ziemia była dla niego zawsze bardzo gościnna. „W duchu tych słów Jego Świątobliwość Benedykt XVI otacza wdzięczną modlitwą wszystkich, którym leży na sercu dobro, piękno i sława Mazur, i z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

 

PEŁNA TREŚĆ LISTU DOSTĘPNA TUTAJ

 

 

POLSKI KOŚCIÓŁ TEŻ WSPIERA


Kampanię promowania Mazur poparł – „ze względu na bł. Jana Pawła II, który wielokrotnie przemierzał te tereny i bardzo je cenił jako miejsce spotkania ze Stwórcą – poprzez jego dzieło – i z człowiekiem, będącym częścią i koroną Bożego stworzenia” – poparł także Episkopat Polski, o czym czytamy w liście sekretarza generalnego KEP bp. Stanisława Budzika.

Z kolei biskup ełcki Jerzy Mazur mówiąc o tym, że piękno Mazur zachwyca i zachęca do refleksji, zachęcał do odwiedzania tego regionu i upamiętniających bł. Jana Pawła II szlaków papieskich: szlaku „Tajemnice światła” prowadzącego z Ełku poprzez Sejny na Wigry” oraz kajakowego z Wigier do Augustowa i Studziennicznej pod nazwą „Tajemnice zawierzenia”.

 

Akcję „Mazury Cud Natury” poparli kardynał Józef Glemp, kardynał Kazimierz Nycz i biskup Piotr Libera.

 
 
Ogólnoświatowe głosowanie na 7 Nowych Cudów Natury potrwa do 11 listopada 2011

 

Do tego czasu można głosować spośród 28 finalistów na siódemkę laureatów. By oddać głos na Mazury w tym plebiscycie najprościej jest wysłać SMS na numer 7155, w treści wpisując: Mazury. Całkowity koszt SMS-a wynosi 1,23 zł. Można także głosować poprzez stronę internetową www.mazurycudnatury.org  oraz www.New7Wonders.com


W 2007 roku został ogłoszony przez Fundację „New7Wonders” ogólnoświatowy konkurs na 7 Nowych Cudów Natury. Internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Od momentu ogłoszenia konkursu odbyły się już dwie tury głosowania.


W finale konkursu znalazło się 28 finalistów z całego świata, w tym Wielkie Jeziora Mazurskie. W Europie polskie Mazury konkurują z: Niemcami – Czarny Las, Włochami – Wezuwiusz, Włochami/Szwajcarią – Matterhorn/Cervino, Irlandią – Clify Moheru.

 

Archiwalny materiał o ks. Karolu Wojtyle i jego wyprawach z grupą znajomych na kajaki po mazurskich rzekach i jeziorach www.youtube.com/watch!

 


źródło: www.mazurycudnatury.org

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS