strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 28 listopada 2020   pogoda

Aktualności

Jolanta Maksymiuk w "Złotej Dziesiątce" konkursu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2011

21 lutego 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Jolanta Maksymiuk w „Złotej Dziesiątce”

konkursu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2011

 

fot. UM Giżycko Wydział Promocji ("Wielkie Święto Lodu 2010")

 

10 lutego 2011r. obradowała Kapituła Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2011.  Spośród 19 kandydatek zgłoszonych z całego województwa warmińsko-mazurskiego wybrana została "Złota Dziesiątka", w której znalazła się giżycczanka Jolanta Maksymiuk, łyżwiarka, menedżer sportu, trener dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie i wrotkarstwie, od zawsze związana z Giżyckiem, od lat działająca społecznie, organizatorka imprez.

 

4 marca w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala, na której wręczone zostaną statuetki Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur i dowiemy się, która z Pań zdobyła główny laur „Kobiety Sukcesu”. Współorganizatorem gali jest Międzynarodowe Forum Kobiet. Patronat nad tegoroczną Galą objął wojewoda warmińsko-mazurski Pan Marian Podziewski i prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz.  Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca to najlepsza okazja, by mówić o sukcesach kobiet, które zaistniały w minionym roku w różnych dziedzinach: w kulturze, polityce, biznesie i działalności społecznej.

 

Kandydaturę Jolanty Maksymiuk zgłosiło Giżyckie Forum Kobiet, skupiające aktywne mieszkanki Giżycka i okolic.

 

Trzy lata wcześniej GFK zgłosiło do konkursu Maritę Przedpełską-Winiarczyk, założycielkę giżyckiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób  Upośledzeniem Umysłowym, która zwyciężyła i otrzymała główny laur "Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2008".

 

Rok temu kandydatka również zgłoszona przez Giżyckie Forum Kobiet,  Alicja Klimaszewska, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Giżycku, społeczny Prezes Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego "NIEGOCIN", komandor Giżyckich Regat Żeglarskich „Rząd – Samorząd" i członkini Rady Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II wybrana przez kapitułę do "Złotej Dziesiątki 2010" i zwyciężyła w głosowaniu  internetowym.

 

w 2009 roku do grona dziesięciu kobiet sukcesu dostała się Pani Ewa Stajuda, członkini Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Kierownik Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.  Laureatką "Złotej Dziesiątki" była również w 2005 roku burmistrz Giżycka Pani Jolanta Piotrowska,  a w roku 2004 Pani Jadwiga Tressenberg, nieżyjąca już nauczycielka geografii, mieszkanka wsi Kuty w powiecie węgorzewskim, która spisała przepiękne legendy oraz  podania okolic Puszczy Boreckiej.

 

Laureatkami XIII wyborów Kobiety Sukcesu zostały:

  1. Jolanta Maksymiuk - łyżwiarka, trener sportowy dzieci i młodzieży z Giżycka (jolantamaksymiuk@interia.pl, tel. 507 044 808)
  2. Anna Barańska -  dyrektor schroniska dla zwierząt w Olsztynie
  3. Mirosława Bielecka-Smerek - artystka malarka z Olsztyna
  4. Iwona Janina Biernacka - radna gminy Górowo Iławeckie, sołtys wsi  Lipniki
  5. Bożena Cebulska - prezes Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
  6. Ewa Cichocka - artystka związana z kabaretem "Czerwony Tulipan"
  7. Kornelia Kurowska - prezes fundacji Borussia
  8. Cecylia Łubińska - dyrektor Studium policealnego OSKAR w Olsztynie
  9. Jadwiga Marzjan - Przewodniczącą Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Biskupcu
  10. Anna Żywiałkowska - właścicielka Instytutu Zdrowia i Kosmetyki Estetycznej z Olsztyna.

Inicjatorką wyborów Kobiety Sukcesu i organizatorką Gali 4 marca jest Ewa Domaradzka-Ziarek, dziennikarka Radia Olsztyn i prezeska olsztyńskiego oddziału Międzynarodowego Forum Kobiet, które patronuje imprezie.

tel.kom. 608 509 942
tel/fax 89 5120307

 

więcej informacji o konkursie: www.kobietysukcesu.eu

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS