strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 18 września 2020   pogoda

Aktualności

Kampania "Mazury Cud Natury" najlepsza w konkursie Złote Formaty

21 września 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Kampania „Mazury Cud Natury”, którą koordynuje Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego została uznana najlepszą kampanią promocyjną ostatnich dwóch lat. Nagroda została przyznana wieczorem 21 września 2011 r. podczas gali finałowej konkursu „Złote Formaty” – przeglądu osiągnięć promocyjnych polskich miast i regionów.

 

Marszałek Województwa Jacek Protas z dwiema statuetkami "Złotych Formatów" podczad gali finałowej 21 września 2011 w Warszawie

 

Konkurs, tradycyjny elementem Festiwalu Promocji Miast i Regionów, który po raz piąty odbył się 20-21 września 2011 r. w Warszawie, stanowi największe w Europie wydarzenie, dedykowane szeroko pojętej promocji miejsc.

Województwo Warmińsko-Mazurskie otrzymało nominacje w czterech kategoriach: event, wydawnictwo promocyjne, kampania reklamowa oraz w najważniejszej kategorii – Grand Prix, oceniającej działania regionów ostatnich dwóch lat.

Do tegorocznej, piątej edycji konkursu zgłoszono 157 projektów promocyjnych z 67 samorządów, reprezentujących wszystkie województwa Polski.

Nagrodę dla kampanii Mazur wręczył Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego Członek Zarządu Grupy Ströer, Andrzej Magdziak – organizator Festiwalu i konkursu „Złote Formaty”. W długim uzasadnieniu, jury podkreśliło zaangażowanie regionu na rzecz promocji nie tylko samych Mazur, ale i całego kraju.

„Mazury Cud Natury, to nie tylko slogan (…), który bezkurencyjnie i dwukrotnie wygrał ranking na hasło, które najbardziej zachęciłoby Polaków do wizyty w danym mieście lub regionie. To przede wszystkim profesjonalna, zakrojona na szeroką skalę akcja promocyjna, obejmująca działania reklamowe, public relations, public affairs, lobbingowe, eventowe, ambientowe, działania on-line – skierowane ku, nie tylko promocji regionu, ale także Polski. (…)

Dzisiaj Mazury, jako jedyny polski kandydat, reprezentują nasz kraj w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury, organizowanym przez Fundację New7Wonders. (…).

Złoty Format i tytuł GRAND PRIX 2011 przyznany zostaje za wizję, rozmach, odwagę, profesjonalizm, kreatywność i konsekwencję w promocji regionu, i w walce o tytuł jednego z 7 Cudów Natury, ale także w walce o promocję kraju!”.

- Życzymy znalezienia się w gronie 7 Nowych Cudów Natury. Ja ze swej strony dodam, że cała firma Ströer zagłosuje w Rundzie Finałowej na Mazury – zapewniał Andrzej Magdziak.

Po raz pierwszy w pięcioletniej historii Festiwalu i konkursu „Złote Formaty” zebrani na gali przedstawiciele pozostałych miast i regionów, gratulowali laureatowi owacją na stojąco.

– Grand Prix dla kampanii „Mazury Cud Natury” w kategorii „działalność promocyjna”, pokazuje dobitnie, że obraliśmy właściwy kierunek promocji regionu przez ostatnie dwa lata  – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Na sukces kampanii złożyło się wiele działań. To m.in. kreatywna kampania reklamowa autorstwa Pana Mateusza Obarka ukazująca Mazury jako świat w pigułce, projekty związane z wykorzystaniem mediów społecznościowych, profesjonalne wydawnictwa promocyjne, czy w końcu szereg niekonwencjonalnych eventów promocyjnych w kraju i zagranicą – dodał Protas.

I właśnie za jeden z takich eventów pt. „Kandydat Wszystkich Polaków” zrealizowany rok temu w przededniu wyborów samorządowych w Polsce, organizatorzy kampanii „Mazury Cud Natury” otrzymali II miejsce i statuetkę „Złotego Formatu” w kategorii event promocyjny.


- Wielokrotnie startowałem w różnych wyborach samorządowych, ale nikt jeszcze nie nagradzał mnie za złamanie ciszy wyborczej – żartował podczas odbierania nagrody Marszałek Jacek Protas, nawiązując do pomysłu nagrodzonego eventu.

Na zwycięzców konkursu, w poszczególnych kategoriach czekały nagrody, ufundowane przez organizatora i mecenasa konkursu.

- Cieszę się, że oprócz prestiżowej statuetki „Złotego Formatu”, region otrzymuje wymierne wsparcie promocyjne, gdyż laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymują dodatkowo nowoczesną kampanię reklamową na billboardach lub nośnikach infoscreen w warszawskim metrze o wartości 100 tys. zł każda – podkreśla Marszałek Warmii i Mazur.

Dodatkowo, oprócz Grand Prix konkursu i drugiego miejsca w kategorii event, Samorząd Warmii i Mazur otrzymał nagrodę specjalną miesięcznika „Elle” za cykl wydawnictw związanych z obchodami Roku Grunwaldzkiego.

Funkcję audytora, czuwającego nad prawidłowością przebiegu obrad Jury, pełnił Ernst & Young.

Szwajcarska Fundacja "New7Wonders", założona przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera, która w 2007 r. zakończyła akcję stworzenia nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata ogłosiła kolejny światowy konkurs na Nowe 7 Cudów Natury. Jednymi z kandydatów do tego tytułu są Mazurskie Jeziora (w kategorii: krajobrazy i formacje polodowcowe). Na stronie szwajcarskiej Fundacji, Mazurskie Jeziora reklamowane są jako okręg w północno-wschodniej Polsce, składający się z blisko 2. tysięcy jezior.

Do końca 2008 r. internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji z 222 państw w tym Mazurskie Jeziora oraz Puszcza Białowieska.

Drugi etap konkursu trwał od 1 do 7 lipca 2009 r.
9 lipca 2009 r. do półfinału konkursu przeszło 71 kandydatów. Członkowie panelu ekspertów wybrało 21 lipca, pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, 28 finalistów konkursu. Wśród takich miejsc na Ziemi jak: Morze Martwe na pograniczu Izraela, Autonomii Palestyńskiej i Jordanii, Wielki Kanion Kolorado w Stanach Zjednoczonych, Anielski Wodospad w Wenezueli, czy Wezuwiusz we Włoszech, znalazły się także MAZURSKIE JEZIORA.

Od tego dnia głosowanie rozpoczęło się na nowo i potrwa do 11.11.2011 r., kiedy władze Fundacji "New7Wonders" ogłoszą listę 7 Cudów Natury.

Od początku 2009 r. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzi akcję promocyjną związaną z udziałem w konkursie pod hasłem „Mazury Cud Natury”. Została stworzona specjalna strona internetowa www.MazuryCudNatury.org, na której znajdują się niezbędne linki do formularza głosowania, polskiej instrukcji do głosowania oraz bieżących akcjach promocyjnych, czy materiałów do pobrania.

Zgodnie z regulaminem konkursu kandydat musiał założyć Oficjalny Komitet Wspierający, który będzie koordynował działania promocyjne. Na czele Komitetu stanął jego Przewodniczący – Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronat nad akcją objął Minister Sportu i Turystyki RP a partnerem Polska Organizacja Turystyczna, która Mazury do konkursu zgłosiła. Po wejściu do finału konkursu patronat nad poszczególnymi projektami kampanii objęło też: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polska Izba Turystyki.

Od stycznia 2011 r. Ambasadorem Mazur w ramach konkursu New7Wonders został Jacek Pałkiewicz – światowej sławy podróżnik i eksplorator, odkrywca źródeł Amazonii, założyciel pierwszej w Europie szkoły survivalu.

Swoje poparcie dla Mazur zadeklarowali już m.in.
- Prezydent Polski – Bronisław Komorowski
- Prezydent Aleksander Kwaśniewski
- Prezydent Lech Wałęsa, Laureat Pokojowej Nagrody Nobla:
- Premier Polski – Donald Tusk
- Gen. Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak w kosmosie
- Andrzej Wajda – reżyser, zdobywca Oscara
- Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz - Metropolita krakowski

 

informacje i fot.: www.mazurycudnatury.org

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS