strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

Kampania "Odblaskowe Dzieciaki"

25 listopada 2014
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Giżycka kampania "Odblaskowe Dzieciaki"

 

Fot. Urząd Miejski w Giżycku

 

W związku z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczącą m.in. widoczności osób poruszających się poza obszarem zabudowanym i obowiązku posiadania elementów odblaskowych bez względu na wiek, Giżycko postanowiło włączyć się w upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się zarówno w miejscu zabudowanym jak i poza.

 

W tym celu organizowana jest Kampania „Odblaskowe Dzieciaki”, która skierowana będzie do dzieci ze wszystkich giżyckich szkół podstawowych z klas 1-6 oraz do przedszkolaków.

 

Kampania będzie realizowana poprzez pogadanki z zakresu bezpiecznego poruszania się w miejscu zabudowanym jak i poza, konkurs plastyczny pt. „Dzieciaki jak Świetliki”, przekazanie odblasków mających poprawić widoczność dzieci, jak również rozdanie książeczek „Bezpiecznie do przedszkola i szkoły”.

 

Należy przypomnieć, że do tej pory obowiązek noszenia elementów odblaskowych miały osoby poniżej 15 roku życia. Teraz nowy przepis dotyczy wszystkich, bez względu na wiek. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty umieszczane do ubrania, opaski lub kamizelki.

 

Inicjatorem Kampanii jest Pełnomocnik Burmistrza ds. rodziny, dzieci i młodzieży, natomiast partnerem Komenda Powiatowa Policji w Giżycku, a także Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS